| Aflorin a întrebat:

Cum pot ajunge intr-o stare de meditatie si cu ce ma ajuta?

Răspuns Câştigător
| LuizaAndreeaLuiza a răspuns:

Buna! :X
pentru a ajunge la starea de meditatie trebuie sa stai undeva, intr-ul loc, singur, sa inchizi ochii si sa te gandesti la diferite chestii. o sa vezi va parca totul a disparut injurul tau. te ajuta sa iti aduni gandurile, sa iei decizii corecte si sa te relaxezi.
funda?

5 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Te ajuta sa te relaxezi daca iti place metoda si sa iti controlezi mintea; stai si observa ca dupa cateva secunde mintea incepe si-o i-a brambura incepi si ai tot felul de ganduri, meditatia te ajuta sa controlezi chestia asta
exercitiul tau de a sta fara a avea vreun gand = meditatie - in aceasta stre poti avea diferite experiente

| MidnightLady a răspuns:

Intreaba-l pe Harciog, el se pricepe la meditatie.

| harciog a răspuns (pentru MidnightLady):

Explica-i tu de tantra yoga.E mai sigur asa.

| nustiunustiu a răspuns:

Parerea mea este ce meditatia te ajuta sa te relaxezi.

| mihuge a răspuns:

Citeste orice carte de osho sau friendship with de god de neale donald walsch