| unul1 a întrebat:

Cum poti sa faci sa adormi cand nu iti este somn?

23 răspunsuri:
| Sentinel a răspuns:

E foarte simplu si 100% natural si benefic. Incerci sa-ti simti talpile, palmele buzele. Apoi incepi sa-ti simti picioarele, mainile, capul, abdomenul, pieptul. Pe rand. Dupa ce ai terminat cu fiecare in parte, incerci sa le simti pe toate in acelasi timp.

| Woodenpints91 a răspuns:

De ce ai vrea să dormi dacă nu-ţi este somn? straight face

| unul1 explică (pentru Woodenpints91):

Pentru ca peste o saptamana voi fi nevoie sa ma trezesc la cel tarziu 7 dimineata si acum ma culc cam la 3 noaptea...

| Woodenpints91 a răspuns (pentru unul1):

Aşa şi? În prima zi dormi 4 ore, iar a după ce o să te trezeşti la 7, seara adormi oricum instant.

| WR104 a răspuns:

Te uiti la un filmsau altceva cu lumina stinsa in camera pana ti se inchid ochii.

| Wehrmacht a răspuns:

Pe mine ma apuca somnul cand sunt beat.Sau ai putea sa nu te culci deloc noaptea daca nu iti este somn dar a doua zi rezisti, nu te culci si cand vine iar noaptea ar trebui sa adormi imediat.Eu asa fac cand ma plictisesc de "programul" asta de creatura nocturna.

| RAY a răspuns:

Sport, fa 100 de flotari sa vezi cum isi vine

| blackann a răspuns:

Citesti o carte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numeri vacute rozwinking

| mola a răspuns:

Cand esti obosit adormi imediat.

| alex15ccc a răspuns:

Somnnifer

| Alexandru98 a răspuns:

Bea un ceai

| Tirri28 a răspuns:

1.Bei 2 - 3 cani de lapte cald sau ceai.
2. Faci 100 abdomene si 50 flotari.
3.Vizionezi 2 filme unul dupa celalalt.

Trebuie sa mearga macar o metoda big grin

| BrokenArrow a răspuns (pentru Tirri28):

Sau toate trei la un loc laughing

| pisicutzzza a răspuns (pentru Tirri28):

Nu prea merge asta cu sportul...eu fac in fiecare zii aprox.100 abdomene."pentru a ma mentine si pentru sanatate (ma rog 10 min) si mai rau imi vine o energie asa..decat somn

| pisicutzzza a răspuns:

Eu de obicei ma uit pe tavan...sau ascult muzica tristaaaaa rau si adorm..sau uitate intr.una la tv si o sa te apuce somnulhappy

| Cacenco_Roxana_1995 a răspuns:

Fa teme, ai sa vezi, ca vrei ca nu vrei o sa te ia somnullaughing)))

| silviu18 a răspuns:

Pur si simplu te bagi la caldurica in pat si ai sa vezi cu ochii inchisi ce usor te cuprinde somnulhappy

| Cucu_Oana_1978 a răspuns:

Pastilutele Dormicum sunt o solutie. Trebuie mers la medic, se ia reteta si cateva zile (3-4) seara pe la ora 8.30-9 luata pastila. Nu dau dependenta... sunt recomandate in special cand se fac schimbari mari de fus orar si se face adaptarea greu...

| unul1 explică (pentru Cucu_Oana_1978):

Si eu ma gandeam sa iau in 3 seri somnifere usoara ca sa ma ajute sa-mi fac un program de somn dar vreau sa evit sa iau medicamente si mai ales cele care ar putea da dependenta. Multumesc de raspuns!

| BeiiBiiiyoo a răspuns (pentru unul1):

Nu. somniferele nu sunt sanataoase. asa ca mai bine ai face ce a zis tirri28
sau altceva. happy

| Cucu_Oana_1978 a răspuns (pentru unul1):

Dormicum l-am experimentat 1 saptamana si m-au ajutat fara sa dea dependenta, d'aia l-am recomandat... Oricum mersul la medic este cea mai buna solutie... e bine sa tratezi cauza nu efectul. Seara buna.