| crishu a întrebat:

Cum sa creezi o discontinuitate spatio-temporala intr-un sistem cuantic?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea suna de fapt asa : "Cum sa creezi o discontinuitate spatio-temporala intr-un sistem " deoarece orice sistem fizic este un sistem cuantic!
Deci vrei sa stii cum se poate face o dicontinuitate spatio -temporala!
Si altii au dorit asa ceva si n-au aflat! Daca aflau, prima aplicatie ar fi fost teleportarea cu variantele ei, calatoria in timp!

6 răspunsuri:
| karellen a răspuns:

Fa rost de o gaura neagra si s-a rezolvat. doar ca nu mai e cazul de sistem cuantic atunci

| AndutzaAndu a răspuns:

Ăăăă...habar nu am?
"Ce-i prea mult e prea mult." (Discovery Science).

| pauladrian a răspuns:

Cred ca te uiti prea mult la Discovery Science.

| Incubus a răspuns:

Tot asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Well, prevad ca ne vei spune tu si vei primi premiul Nobel.

| crico a răspuns:

Nu stiu, domnule, dar intrebarea este geniala!