| Vernusio a întrebat:

Cum sa nu imi fie frica mare de moarte?

6 răspunsuri:
| Geanin a răspuns:

Personal nu îmi este frica de moarte, ci mai de graba de o viata fără esența, din care nu voi învață nimic, nu voi putea ajunge sa am o realizare, sau in care la ordinea zilei e doar munca lui Sisif.
Din câte se vede, o astfel de viața ma așteaptă, ca și pe mulți dintre concetățenii pe care ii văd zilnic.
Nu conteste ca viața nu este frumoasa, dar uite ca nu pentru toata lumea...

| DovleacTurbat a răspuns:

De ce ti-e frica? In primul rand e inevitabila, in al 2 lea rand vine cand nu te astepti, deci? laughing

| Victor453 a răspuns:

Nici nu stiu cum sa-ti ajut) Eu personal ni ma tem, si nu stiu sensul de a se teme de ea, oricum te va prinde cindva!

| zurick a răspuns:

Traieste in prezent. Vei muri.Si? Nu poti schimba nimic asa ca ocupa-ti timpul la ceva ce ai putea schimba.

| MasterDisk a răspuns:

Ia mori și vezi cum e, dacă mori nu mai ți-e frică

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut problema asta.
Umple-ti timpul cu ceva! Fa ceva, invata, joaca-te, plimba-te, dar fa ceva. Statul degeaba e cauza principala care duce la astfel de ganduri.