| DorelSudoru a întrebat:

Cum va imaginati omul perfect?

19 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Doua capete, patru maini, si un picior.

| AvalohAlyn a răspuns:

E imposibil de imaginat asa ceva, perfectiunea in randul oamenilor nu exista, nici daca iti imaginezi.

| Flav a răspuns:

Pendulez intre Johnny Bravo si Al Bundy.

| Razvan a răspuns:

Basescu.Ma contrazice careva?waiting

Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru mine toata lumea este perfecta, atata timp cat lupta pentru un scop si un ideal. Scopul si idealul meu este de a avea o familie fericita. Fiecare om se poate considera perfect, daca se ridica la nivelul asteptarilor lui. Atunci cand iti propui sa faci mai mult decat atat, poti fi multumit de tine.

| Bunny a răspuns:

Nu cred ca ar putea exista vreodata.Eu sunt de parere ca uneori chiar si din 2 calitati care le are un om poate rezulta un defect.Fiecare le are pe'ale lui si trebuie fiecare sa ne acceptam cum suntem.Nu o sa vedem pe nici'unul ca duce o viata perfecta sau arata perfect, gandeste perfect etc. sper ca ti'am fost de folos>big grin

| Barajag a răspuns:

De ce sa mi-l imaginez cand stiu ca nu exista?

| Azm a răspuns:

Nu exista asa ceva, nu mai visa.

| muzicalBoX a răspuns:

Cum iti potii ceva ce nu va existqa niciodata?

| Dutzulescu a răspuns:

A incerca sa-mi imaginez omul perfect, se numeste masturbare cerebrala. tongue

| magicianul19 a răspuns:

Nu exista asa ceva. si ceva ce nu exista nu-ti poti imagina cum ar fi. numai Dumnezeu este perfect.

| rin a răspuns:

Există oameni care sunt perfecți în anumite situații, cred; genul de oameni care luminează încăperea când intră și îi fac pe cei din jurul lor să se simtă acceptați, oamenii care cred în ceva cu tărie și nu se vând, nu se schimbă după cum dictează moda. dar nu cred în existența unui om perfect pe de-a-ntregul.

| DINKLEY a răspuns:

Doar sfintii cred ca au fost perfecti pentru ca si ei erau oameni si sau lepadat de sine pentru Hristos.

| winchesters a răspuns:

Omul perfect.nu exist.toti avem defecte.happy.

| Mandy a răspuns:

Sa fie intelept, inteligent, frumos, sa citeasca ganduri, si bineinteles amuzant. Buna intrebare happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa-mi pierd vremea cu diverse activitati ce s-ar putea dovedi, ulterior, nefolositoare dar nu-mi pierd vremea cu prostii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca sfintii doar sunt perfecti t ca se leapada de sine pentru HristoS.

| Boinx a răspuns:

Nu cred ca exista un astfel de specimen.sau chiar daca ar exista, noi nu l-am percepe ca fiind perfect... oricum, doar Dumnezeu este perfect, intr-adevar.

| ArcasulDeFoc a răspuns:

Mrrr.raised eyebrowsNu ai pus intrebarea corect. Perfectiunea tine mai mult de fantezie si imaginatie,. divinitate sau suprematiewinking
Omul nu este pefect prin firea sa, face greseli, se face iubit sau respins de cei din jur prin caracterul sauhee hee insa exista totusi un raspuns la intrebarea ta. Fiecare vede in persoana iubita asa zis-ul 'om perfect' pe care il/o iubesti si respecti cu tot sufletul pentru ca are acel ceva ce te atrage, te uimeste si te completeaza pe tine.
Si acest 'om perfect' logic, nu este unic.
Se zice ca D-zeu este perfect, nu ma indoiesc ca asa ewinking Insa, punctez faptul ca fiinta umana idolatrizeaza tot pe om- incepand de la cele mai faimoase vedete ale Hollywood-ului, fotbalisti sau alti sportivi, cantareti.samd. in care vedem un modelwinkingdoar pentru ca sunt faimosi si nu le lipseste nimic.doar ca partea asta o vedem noi...de fapt, multi sunt niste distrusi - alcoolici, drogati, si.ma opresc aicihappy
Asadar, sa ne acceptam asa cum suntem- imperfectiwinking cu erori, defecte, patimi, rezboaie, calitati, vise, dragoste... Asta ne face speciali si umani prin definitie; nu niste roboti- 'perfecti' carora le iese totul bine si traiesc intr-o lume roz, cu zambete, flori si stele.Bleah!winking