| sfo a întrebat:

Daca ai avea ocazia sa-i adresezi o singura intrebare lui Dumnezeu si sa primest un raspuns, care ar fi aceea?

Răspuns Câştigător
| sergiu25bc a răspuns:

L-as intreba cand as muri, ca sa stiu cand voi putea sa imi revad din nou mama, plecata undeva in cer acum 2 ani.La varsta de 45 ani

29 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

De ce de doua mii de ani n-ai mai vizitat nicio virgina?(...fiindca cred in Dumnezeu dar nu in povesti preotesti)

| Flav a răspuns:

Pt ce raspunsuri? Ce rost ar mai avea viata daca stim anumite raspunsuri? Oare am mai putea schimba destinul?

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

De felul meu nu vorbesc singura. Pentru asta exista psihoterapeuti si internetul.

Reducand la absurd: Existi?

lolita
| lolita a răspuns:

I-as zice sa se arate, eu sunt Toma necredinciosul.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

L-as intreba pe Dumnezeu cum v-a vi vitorul meu.happySunt curioasa sa vad ce ma asteaptawinking

| alma a răspuns:

As intreba de ce ne iubeste asa de mult, cind noi suntem asa de rai.Pa

| BUBULINA a răspuns:

De ce lumea e rea?
de ce lumea isi bate joc de El?
sunt 2 big grin

| BUBULINA a răspuns:

@eu_o_mare_enigma mie mi-a raspuns la rugaciuni

| moodyblues a răspuns:

L-as intreba daca cliff de la metallica canta in rai la bas...curios...tu ce crezi? poate ia lectii de harpa

| adyth a răspuns:

Cred ca l'as intreba de ce ne lasa sa ne autodistrugem...

| RamonaMn a răspuns:

"Ma primiti in Rai puppy dog eyespuppy dog eyes?" sau "La ce varsta o sa mor?"hee hee

| afrodita17 a răspuns:

Intrebare personala. daca e Dumnezeu.atunci imi cunoaste situatia.asadar:''de ce si pana unde toate acestea?''

| cîrne a răspuns:

Cat vrea sa ma mai lase sa mai traiesc o data.

| DMV a răspuns:

"Cum sa ajut si cum sa ma ajut? Cum pot sa fac mai mult din ceea ce ma face fericit?" - asta il intreb in fiecare zi. Totusi e de mentionat ca il percep pe Dumnezeu diferit fata de cum il percep alti oameni sau Vaticanul sau ateii.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

De ce e lumea asa rea? straight face

| ellene a răspuns:

De ce mor oamenii? De ce nu ne putem opri la ce varsta dorim noi? ar fi mai multe

| sfo explică:

Cand vine vorba de posibilitatea existentei lui D-zeu, multi dintre noi o resping si ne punem adesea intrebarea "daca D-zeu exista, chiar as vrea sa-l cunosc"? Complexitatea planetei noastre ne indică existenţa unui Creator care nu doar a creat universul în care trăim, ci îl şi menţine în viaţă astăzi.Dovezi ale existentei lui Dumnezeu au fost, sunt si vor fi in continuare; noi suntem cei care fie nu avem timp sa la vedem, fie le ignoram.

Raspunsul il afla fiecare din noi in momentul in care Dumnezeu Se descopera pe Sine in inima omului...

in general sufletul oameniilor este gol si pustiit pe dinauntru fara El, de multe ori ne ascundem in fata unei masti si a cuvintelor sablon, ne bagam capul in nisip ca un strut si nu mai privim realitatea; putem proceda astfel doar cu lumea, dar nu si in fata lui Dumnezeu, doarece este un lucru pacatos, de aceea nu ne raspunde la ruagciuni pentru ca suntem prea mandrii in fata Lui si El ne lasa asa, apoi il judecam aspru ca nu ne raspunde.
In primul rand trebuie sa ai credinta in Dumnezeu, apoi sa-l consideri un prieten si sa fii sincer, real si specific...happy

app

| sfo explică:

@Alexandra- întrebarea e expirată, pute...laughing

| tomigirl a răspuns:

De ce exista atata durere in lume?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer...nu stiu... dar cred ca ar fi o intrebare despre familiehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linisatit/a ca zilnic i se adreseaza intrebari.sunt curios totusi daca i-a raspuns cuiva. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce toate mi se-ntampla numai mie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-as cere sa-mi arate planul lui pentru omenire de la apocalipsa incolo.sau pentru intregul univers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa pui intrebari cuiva care nu exista?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum am mai spus, l-as intreba ce e dincolo de moarte, ce se va intampla cu mine si cu cei dragi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa fiu vreodata fericita? asta l-as intreba acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine la facut pe Dumnezeu?

| - Ǻdddααα ♀ - a răspuns:

Eu l-as intrebabatting eyelashes big grinaca mai exista viata dupa moarte big grin thinking :*

| lexandra a răspuns:

"Ma mai iubesti?"