| PedoBarbie a întrebat:

Daca ai avea propia ta planeta cum ar fi ea?

18 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Fara copii ce inca nu au pasit pe taramul logicii, fara batrani ce au parasit acest taram. Fara oameni care se contrazic prosteste, retarzi si mediocri.
O planeta in care daca un geam se sparge si eu vin si spun geamul s-a spart nu apar 20 de imbecili care sa ma contrazica.

| relian a răspuns:

Planeta maimutelor

| sublime89 a răspuns:

Daca ar fi doar a mea, presupun ca ar fi pustie laughing

| ErrorFound a răspuns:

1. Fara gandaci.
2. Fara paianjeni.
3. Violatorii, criminalii si alti infractori care au atentat la viata unui om sunt executati.
4.Regim autoritar(adica cu control deplin), ales de populatie, care lucreaza numai in folosul ei.
5. Populatia maxima este de 5 miliarde de oameni.
6. Pentru a avea un copil, un cuplu trebuie sa primeasca aprobarea de la o societate care se ocupa cu controlul natalitatii.
7.Accesul la medicamente si asistenta medicala va fi garantat de conducerea planetei in cazul in care bolnavul nu are fondurile necesare.
8.Regimul autoritar va lucra NUMAI si NUMAI in folosul populatiei, acest lucru fiind garantat de constitutie.
9.Pentru starpirea crimei, va fi asigurata degajarea agresivitatii populatiei prin sport, jocuri armate inofensive (paintball, airsoft)...
Orice locuitor are dreptul sa critice si trebuie sa accepte o critica in scop constructiv.

Nu exista religie pe planeta mea.
Munca grea e facuta de roboti si daca unul dintre oameni accepa o munca grea va fi platit bine, fiindca este O MUNCA GREA, si va primi bonus, dreptul sa nu faca sport decat in mod optional.

Daca se va ajunge la nemurire prin tehnologie, cetateanul ce acepta acest drept trebuie sa renunte la a face un copil. Daca numarul cetatenilor scade dramatic, lui ii revine acest drept, desi nu este prioritar.

Nimic nu trebuie sa stea in calea dezvoltarii umanitatii in niciun sens. Numai ecosistemul, vietile oamenilor, atmosfera si in general stare buna a planetei trebuie protejate.

Se folosesc numai tehnologii verzi, si daca se ajunge la folosirea unor tehnologii poluante, devine prioritara protectia mediului si se vor lua toate contramasurile pentru a stopa poluarea.

Criminalii vor fi executati cand sunt prinsi.
Hotii nu sunt pedepsiti cu inchisoarea, sunt pedepsiti prin taierea unor drepturi pe perioada limitata/nelimitata.

Cred ca asta ar fi lumea mea de vis. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Locuită. :)

8 români vor să se mute definitiv pe Marte: http://applicants.mars-one.com/? sex&minimumAge&maximumAge&country=RO&language&rating

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Ca în Evul Mediu.

| usuk a răspuns:

Imagineaza-ti o planeta ca terra dar fara religie, unde unul din 3 oameni are caracterul lui a. einstein/i.newton/platon/eratostene/arhimede/etc
o planeta ce seamana cu cea care ar fi fost daca hitler ar fi castigat razboiul dar care duce lipsa insa de ideologia bolnava a acestuia
o planeta fara politica sau politicieni
o planeta in care fiecare om are obligatia sa isi fixeze un scop si un vis pe care, in decursul vietii, sa aiba ocazia sa-l indeplineasca si astfel sa moara impacat

| comsacodrut a răspuns:

Perfecta si locuita si s-ar numi coluctium

| AnneღU a răspuns:

Exclusa politica si fara bani big grin big grin A da si sa nu uitam, toata lumea traieste in liniste si pace!

| Andr3y25 a răspuns (pentru AnneღU):

Fara politica planeta ta se va ruina in scurt timp.Ea are menirea de a ne mentine in pace. Daca in Romania politica este jalnica nu inseamna ca ea este un lucru rau.Iar pe planeta ta cat este noua nu iti vor trebuii bani.Ai resurse ai detoate..In cate-va mii de ani, cineva se gaseste sa inventeze banii.Resursele se imputineaza iar trocul nu va mai functiona...

| AnneღU a răspuns (pentru Andr3y25):

Nu inteleg de ce toti stiu doar sa critice parerea altora rolling eyes Hei, mi-am zis ideea, cine te-a implicat si pe tine?

| LittleLady a răspuns:

Am 2 teorii pentru asta:
1. Daca ar fi planeta mea cu siguranta ar fi si regulile mele,dar asa a fost si pe vremea lui Ceausesc,spre exemplu, unii spun ca a fost bine altii nu.A fost o perioada benefica umanitatii, zic eu, dar acum, dupa mai mult de 20 de ani se observa ca nimeni nu mai tine cont de reguli.E democratie totala, chiar daca "teoriile si legea" ar dovedi contrariul.Deci la inceput poate ar fi cum ar mai fi, dare cu timpul, oamenii ar uita de unde au plecat si ar deveni "rebeli" nemaivoind sa respecte regulile.Nu ai cum sa-i impui omului ce sa faca,asta se incearca din veci,dar cu totii observam ca nu se poate,chiar daca e pedepsit el tot face rau! Sau daca la inceput ar fi liniste si pace, mai tarziu mintea omului ar evolua si tot la "o misiune esuata" ar duce asta! Caracterul uman se mosteneste, indiferent de rasa, sex, provenienta.Prostia omeneasca va domni etern!
2. Daca as putea as popula planeta mea cu o cu totul alta rasa, dar nu umana, ceva extraterestrii poate cu mai mult rationament banuiesc. Daar cu totii stim ca asta nu e posibil deci bye-bye dreams, sweet dreams! big grinwinking

| AndrrreaDeea a răspuns:

Daca ar exista planeta mea, as locui acolo doar cu cateva persoane care imi fac viata frumoasa, ar fi mereu pace si multa distractie si doar mancare sanatoasa, mediu nepoluat...

| bobbyjah a răspuns:

Ar fi in total acoperita de apa si ar ninge mereu, si ar exista in mijlocul planetei un camp cu maci pe o mica insulita happy
ps: planeta s-ar numi Mara

| Smo3keWeeD a răspuns:

Resurse multe, Pe fiecare luna fiecare cetatean sa primeasca 5000$ si sa faca ce vrea cu ei, populatie maxima 4 miliarde, 10 tari si 3 continente. Tari:Anderra; Ancarra; Dolscheuland(Capitala, aici as locui eu daca ar exista); Puerti(cea mai mica tara); Endicaro; Celian etc.(aici mi-s-a oprit imaginatia laughing)))))))))) Continente:Asaia(dupa Asia); Arntarcticar(e cam ciudat) si Aribad.

| SimoFralala a răspuns:

Fara tigani!

| Pana_Nicu_Alexandru_1989 a răspuns:

Daca as avea propia mea planeta as vrea ca sa fie aproape ca pe pamant, adica sa nu fie razboaie cu arme unde sa domine pacea si armonia.

| Aammyy a răspuns:

Perfecta!