| Just1dream a întrebat:

Daca ai putea calatori in timp ai alege trecutul sau viitorul?

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Dacă aş rămâne cu(virgulă) cunoştinţele pe care le am înainte de a călători în timp:
În trecut aş putea fi cu un pas înaintea oamenilor, aş ştii ce va apărea, desigur aş putea cumpăra companii ştiind că ele se vor dezvolta(exemplu Microsoft, Apple, Bmw, etc.), aş putea schimba trecutul în bine(ştiind ce se va întâmpla), aş putea evita terorismul şi catastrofele asemănătoare, dar cel mai mare avantaj(pentru mine) este acela că aş putea revedea persoanele drage care au decedat.Dar este şi un dezavantaj, acela de a fi luat ca nebun sau un complice al unui terorist şi băgat la închisoare.

În viitor este bine pentru că asigurat sunt mai înaintaţi(cu tehnologia) decât suntem acum, dar nu cred că m-aş bucura prea mult de acel trai, neştiind cum stau lucrurile m-aş da de gol, oamenii şi-ar da seama repede că ceva nu este în regulă cu mine, deci şi în acest caz eşti luat ca fiind un nebun, asta dacă nu se fac "transporturi în viitor" şi ei ştiu despre ce este vorba.

Aş alege trecutul, fiind cu un pas înaintea oamenilor(din trecut) aş ştii cum să procedez încât să nu stârnesc suspiciuni, într-un fel în trecut ai fi cel mai înteligent, chiar dacă în prezent eşti un om obişnuit, dar în viitor este invers.

Dar cum în ambele cazuri există şi dezavantaje, parcă totuşi "nicăieri nu-i ca acasă"(în prezent, unde poţi fi normal).

28 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Şi eu subscriu la cele spuse de Dannyjj. Aş alege trecutul.
Însă trecutul apropiat! M-aş întoarce în 1980 sau 1975, cel mai devreme.

| AvalohAlyn a răspuns:

Trecutul.Imi place viata mai simpla fara atatea modernisme si boli si rautate.

| Flav a răspuns:

Daca as alege viitorul si l-as cunoaste, probabil prezentul nu ar mai avea niciun rost si voi merge din gafa in gafa astfel incat toata calatoria mea va deveni un vis.
Aleg momentul, secunda, sclipirea prezentului.

| Bacemi a răspuns:

As alege trecutul doar daca as ramane constient de greselile facute pana acum alaturi de intreaga experienta de viata cumulata. Altfel, as face aceleasi greseli sau poate altele chiar cu repercursiuni mai mari.

| FucktheSystem a răspuns:

Viitorul, despre trecut se cunoscu deja multe lucruri, dar nimeni nu știe ce ne rezervă viitorul.

| MMihai a răspuns:

Cred că în trecut, că mai știu, la ce să mă aștept!

| MeScorpion a răspuns:

`80 si as ramane acolo.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Trecutul...nu vreau sa-mi aflu viitorul, al meu si al nimanui!

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Nu aş alege nimic.
Oare, oare de ce?
Ah da, îmi cunosc trecutul, iar viitorul îl voi afla.
Trebuie să trăiesc în prezent, până nu îl voi pierde din cauza unui rahat de vis.

| Dumnezău a răspuns:

Geniala inttrebare
As calatori in trecut, pentru a-l distorsiona dupa bunul plac si pentru a-mi face prezentul si viitorul cat mai agreabile.Si nu, nu am minte diabolica.

As alege trecutul pentru ca pot fi cu un pas inaintea fiecaruia...de exemplu as putea lua arme din prezent si m-as intoarce in 1475, iar astfel as putea schimba istoria si toate cele.E mai placut in trecut,deoarece iti da posibilitatea sa stii tot si sa poti impiedica,ceva gen Final Destination, dar desigur aici e doar o fantezie de-a noastra, care seamana cu Back To The Future.Doar gandeste-te putin,ca iti ofera posibilitati nelimitate,depinzand si de era.Dar,ma rog,ai putea sa fii ars pe rug sau declarat eretic sau satanist, dar pentru placerea personala, as alege trecutul la orice ora.

Cius!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Viitorul...silly

| PetreConstanta a răspuns:

Mie imi place prezentul

| benny a răspuns:

Trecutul pentru ca as mai vrea sa traiesc inca o data clipele frumoase ale copilariei happy

| Narcis2007 a răspuns:

Cel mai probabil viitorul totusi daca as putea schimba ceva in trecut as faceo...

| Edd_4925 a răspuns:

Trecutul, ca sa pot repara unele greseli.

| Whiff a răspuns:

Personal as alege trecutul. De ce? Pentru a putea repara toate greselile pe care le fac in prezent.

| Azazel_2358 a răspuns:

Viitorul normal!

| InnocentSmile a răspuns:

As alege trecutul pentru a putea repara greselile facute si indeparta suferinta de pe urma greselilor.sad

| Sicmao a răspuns:

Trecut,m-as intoarce in vremurile de demult apuse. happy

| timelord_8927 a răspuns:

Sa sti ca si eu m-am gandit la asta odata.probabil ca in trecut pentru ca l-as putea schimba dar si in viitor sa invat si sa revin in prezent si sa fiu un geniu.sincera sa fiu cred ca daca ar fi posibil nu as alege nici trecutul nici viitorul.

| TheSupreme a răspuns:

Poate ca tie iti place sa visezi, dar nu te desparti de realitate si nu te lasa condusa de vise, pentru ca in momentul in care te vei trezi vei vrea sa mori!

Ca raspuns la intrbarea ta: m'as duce in anul 33 ca sa intreb pe Cel care stie cum sa te scoti pentru eternitate.

| MicutzaaPooh a răspuns:

Trecut si nu ma intreba dc.asta a fost primul raspuns care mi-a trecut prin cap

| BeLyNdA a răspuns:

Viitorul fiindca nu am de cand sa fac inca o data scoala.

| juicymoistureXD a răspuns:

As alege trecutul ca sa pot sa schimb viitorul.:d.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le-as vizita pe ambele, dar as reveni in prezent, intr-o alta lume paralela.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa putem calatori in timp peste 100-200 de ani. Daca o sa ai destui bani sa experimentezi acest lucru o sa vezi ca e imposibil sa te intorci in trecut, doar in viitor e posibil.

| WaterlooGirl a răspuns:

Buna!
Pai eu as schimba trecutul deoarece trecutul schimba viitorul...ei bine daca privesti de pe o alta parte si viitorul l-ai putea alege...Pa-pa! FUNDA?

| Lollipop_4572 a răspuns:

Niciunul altfel ce farmec ar mai avea viata asta