| BobTheCat a întrebat:

Salutare!
Daca ati putea calatori in timp, ce an ati alege? De ce? Ce ati face? big grin

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

As merge inapoi in anii in care puteai da spargeri bancilor si puteai scapa, caci nu erau camere de luat vederi, deci anul "banditilor"...dar si al jefuitorilor de trenuri happy

sau si mai bine m-as intoarce "in anul" celor care au inventat bomba nucleara (1945?) si as distruge "decoperirile" lui Oppenheimer si a celorlalti ca el (n.r. referire la proiectul Manhattan)

sa inteleg ca avem un fan H. G. Wells?

| BobTheCat explică (pentru Simpatic):

Interesanta decizie! happy
Totusi, nu, nu sunt fana lui H. G. Wells (sincera sa fiu, nu am auzit de el pana acum. Cu toate acestea, am cautat pe net mai multe detalii despre el si romanele lui...s-ar putea sa le incerc!).
De curand, o profesoara ne-a adresat aceasta intrebare la ora si mi-a venit ideea sa o pun si pe TPU happy

| Simpatic a răspuns (pentru BobTheCat):

Vezi afli lucruri noi pe TPU, mai ales de la veterani happy
iti dai seama ca pot sa iti spun 1000 de lucruri pentru care m-as intoarce in timp dar am preferat sa le spun pe cele de mai sus!

| BobTheCat explică (pentru Simpatic):

Da, chiar par super romanele domnului Wells, ma mir ca nu am aflat de ele mai devreme! big grin

| Simpatic a răspuns (pentru BobTheCat):

Nu le poti sti pe toate in aceasta viata!
exista si ecranizari multe facute dupa cartile lui!

| J0B0MAT a răspuns:

Anul ăsta, cam o săptămână mai târziu, ca să aflu numerele la loto.