| Addiction a întrebat:

Daca ai putea calatori in timp ai alege trecutul sau viitorul? De ce?

Răspuns Câştigător
| AlexC a răspuns:

Ambele. Viitorul pentru a deveni mai inteligent, pentru aducerea tehnologiei in timpurile noastre, pentru usurarea vietii noastre si a altor animale. Apoi as merge in trecut pentru a da omenirii acea sclipire, acea dovada de inteligenta.I-as invata sa navigheze si sa construiasca, as pune bazele astronomiei si a timpului, le-as usura si lor viata ca viata mea sa fie posibila.
Daca as putea merge in timp eu as creea timpul, as merge la "inceputul" timpului...

4 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Cred ca as alege trecutul, ca sa mai revad zilele cand eram in clasa a 5, 6, 7 si imi placeau foarte mult zilele de atunci, fara pic de griji, fara sa fiu atent la vorbele pe care le adresam profesorilor, sa vad din nou cum eram,cum jucam fotbal in fiecare pauza,cum chiuleam de la tehnologie ca sa joc fotbal si venea profu pe teren,cum ma duceam cu o fata acasa si discutam fara pic de jena, cum stateam la usa in pauza si nu lasam fetele sa treaca decat daca imi dadeau mie si la colegu meu de banca un pupic pe obraz, cum faceam o caterinca in ore de se prapadea de ras toata clasa si profu/profa nu mai aveau ce sa faca si radeau si ei.
Alea erau vremuri dar inca am viata inainte (am 13 ani, dar o povestesc asa de ai zice ca am 16laughing rolling on the floor, trec intr-a 8a ).
Si n-as schimba nimic din trecut chiar daca sunt unele lucruri care ma enerveaza si acum pentru greseala aia de atunci, le las asa acela am fost eu si nu mi-as schimba poznele pentru nimic in lume.
Si n-as alege viitorul pentru ca probabil ca mi-ar schimba complet modul de gandire si m-as gandi ori sa ma bucur de ani astia cat mai mult (si fiind stresat n-as reusi de loc ), ori sa invat mai mult ca sa previn un dezastru si mi-as pierde cei mai frumosi ani din viata.
Sper ca te-am impresionat pe tine, si pe toti cei care citesc raspunsul acesta big grin fundita?

| Paradise a răspuns:

Ce dilema! Probabil trecutul, dar fara sa se intample anumite lucrurihee hee. Iar viitorul, pff, de el mi'e cam frica!

| DeeutzaDalinutza a răspuns:

As alege trecutul.Am facut multe greselii pe care vreau sa le repar. oricum pentru viitor mai este timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege trecutul pentru a schimba viitorul...