| ioanapantea a întrebat:

Daca am visat cu Dumnezeu ce inseamna? Si l-am vazut adica doar jumatate din el. Si am auzit ca nu e bine sa-l vezi nici in realitate si nici in vis. Adica am deschis un dulap si am vazut ca si cum el era acolo printre haine si era "ascuns" si doar jumatate din el am vazut dar stiam ca era el dar nu stiu de unde. Parca mi-a zis cineva sau stiam eu.

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Daca este adevarat, inseamna ca Dumnezeu te ocroteste.El este cu tine, vegheaza asupra ta.Sa te rogi mai des, si sa citesti Biblia.Mai ales psalmi.

| Shammal a răspuns:

Dupa parerea mea inseamna ca te gandesti la ideea asta de dumnezeu si ca el este dornic sa te intalneasca iar tu inca nu esti deschisa 100% sa il intalnesti din asta il vezi "ascuns" si doar jumatate; nu conteaza ce spun altii, conteaza ce simti tu ca e bine; asculta acea parte a ta care sustine "stiam ca era el dar nu stiu de unde" si intreab-o ce inseamna visul acesta

| Siracuzia a răspuns:

Buna! Nu inseamna nimic special, dar este bine sa il visezi pe Domnul sau pe Iisus Hristos, inseamna ca El te ocroteste.Visandu-l,nu vei pati niciodata nimic rau.
O zi buna!

| gigel68 a răspuns:

Pregateste-te...

| gigel68 a răspuns:

Era jumatatea de sus sau cea de jos? era dezbracat?

| XDarkAngel a răspuns:

Ba da e bine din cate stiu eu oricum Dumnezeu se arata cel mai des copiilor si celor mai credinciosi. dar nu prea cred ca ai visat pana la urma daca zilele astea ai vb de Dumnezeu subconstientul tau retine si iti arata. dar e posibil...

| CristiB93 a răspuns:

Pai nu cred ca ai visat cu dumnezeu pentru ca nici un om nu are cum sa il vada poatte daca ai da mai multe detalii despre vis as sti ce sa iti spun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai visat nimic, este o farsa amintii, de unde sti ca era El de vreme ce nu L-ai vazut vreodata?
De crezi ca ai merita sa-L vezi tu in vis de vreme ce nici sfintii nu L-au vazut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum arata? Era alb, mare, cu o roba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai lua în serios orice porcarie.

| Ad3yana a răspuns:

Eu as zice sa te duci la biserica si sa vorbesti cu un preot.El este singurul in masura ca sa iti dea sfaturi. Sau daca nu iti place ideea doar du-te la biserica si roaga-te la Dumnezeu...

| Sulfina a răspuns:

Draga denisaboo nu este Dumnezeu este Diavlul care incerca sa te pacaleasc.Cu totii stim Dumnzea ar foarte multe rani.Nu? Daca maivisezi spune-i arata-i ranile si o a fuga mancand pamntul