| SaveTheNature a întrebat:

Daca ar fi sa fii TU INSUTI in fiecare minut. cum te-ai comporta? ce ai face?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Cred ca sintem noi insine cu adevarat doar cind sintem singuri, fara nici un ochi, oricit de apropiat ar fi, asupra noastra.
Ce facem atunci, cum mergem, cum stam, cum mincam, cum ne imbracam, cum privim in jur, etc, acele gesturi si acea atitudine ne caracterizeaza in cel mai nud mod cu putinta.
Cine spune ca e mereu el insusi minte. Intervine controlul, educatia, politetea, cind apare si publicul.Si dualitatea asta e sanatoasa de fapt.

34 răspunsuri:
| asasunteucesafaci a răspuns:

M-as comporta la fel ca acum!

| SoundTHeWave a răspuns:

Pai presupun ca as fi mult mai relaxat, energic si deschis in comunicare.

| thealchemist a răspuns:

Pai nu stiu, poate ca asa cum ma comport si acum?
ideea e, ce te face pe tine sa crezi ca m-as comporta diferit, sau ca as avea nevoie sa ma comport diferit?
asa de spalat pe creier esti ca nu poti fi tu insuti in fiecare minut si trebuie sa-ti imaginezi?

| Klepto a răspuns:

Cum adica "daca ar fi sa fiu eu insumi?", dar cine sunt? Stiu ca aud 4 voci in cap, dar nici in halul asta.
Cum ma comport? Prea bine chiar si cu cei care imi fac rau, prea politicos cu toata lumea, prea ciudat pentru planeta asta.
Ce fac? Vorbesc mult si prost, stric tot ce repar, dau cu batul in balta, scriu rime si idei pe un carnetel si lumea se uita la mine ca la un neanderthalian, am castile in urechi, dar nu sunt bagate in telefon ca sa nu ma deranjeze lumea, dau sfaturi pe care nu le pot folosii pentru mine si ma chinui sa ajut lumea sa nu faca aleasi prostii care le-am facut eu, dar omul este prost si trebuie sa dea cu capul ca sa invete.

Răspuns utilizator avertizat
| AllyNutzZzA a răspuns:

Adevarul este ca, incerc mereu sa par ceea ce nu sunt. Vreau sa ma plaac toate persoanele din jurul meu. Imi este greu sa aud ca cineva nu ma suporta. Incerc sa fiu cat mai naturala :*, iar cine ma place, ma place asa cum sunt

Apache
| Apache a răspuns:

...M-as comporta la fel?

Nu toti suntem niste papusi false care cauta numai sa se faca placute...

| InteresanTT a răspuns:

Pai...as face ceea ce fac in fiecare zi.

| SaveTheNature explică:

Se pare ca putini au inteles intrebarea.
Poate mai mult sau mai putin Michelia.
Eu insumi. As tipa pe strada atunci cand sunt fericit, si as zambi tuturor, indiferent ca ii cunosc sau nu.
M-as tavali in iarba atunci cand ies din scara blocului.
M-as urina acolo unde simt nevoia de urinare. (probabil chiar din mers).
Nu m-as duce la munca. (cel putin nu ca angajatul cuiva).
As sparge geamuri atunci cand as fi nervos. M-as catara in copaci, chiar in centrul orasului. M-as urdari cu ciocolata pe fata. M-as murdari cu noroi.
As scrie cu vopsea poezii pe asfalt.
As umbla descult. As dansa hora cu cesetorii.
As pune muzica la boxe cu difuzoare mari in cetrul orasului.
As urla pe strada, de fericire, de ura. de ce-o fi.
As bate pe unii. i-as mangaia pe altii.
As merge la costumul lui adam dimineata pe lac intro barca.
Lista e foarte mare. (astfel de lucruri nu le-as putea ace oricand). Ar fi constrangeri peste constrangeri : (copii, linistea publica, nevoi, civilizatie, respect etc).
Cine spune ca este el insusi in fiecare minut al existentei sale- minte (grosolan).

| SaveTheNature explică (pentru InteresanTT):

Citeste-mi raspunsul si ai sa intelegi despre ce vorbesc.

| SaveTheNature explică (pentru Arontyahuucom):

Pot urina in centrul orasului? Pot sa nu mai merg la munca ca angajat? pot sa merg murdar de noroi prin centrul orasului? Pot merge la costumul lui adam prin iarba?

| SaveTheNature explică (pentru michelia):

Bravo Michelia. Putini nimeni nu a inteles intrebarea in afara de tine. Un raspuns perfect. De ar gandi toti ca tine, lumea ar fi un loc mai frumos :)
iti dedic aceasta melodie:

http://www.youtube.com/watch?v=XLgYAHHkPFs

| SaveTheNature explică (pentru michelia):

Cred ca o sa-ti iau raspunsul si o sa-l postez pe facebook.

Răspuns utilizator avertizat
| michelia a răspuns (pentru SaveTheNature):

Ma simt....atinsa. Multumesc: )

| michelia a răspuns (pentru SaveTheNature):

Asta e complimentul de la miezul noptii: ).

| michelia a răspuns (pentru SaveTheNature):

Doar DA.

| WhatheWow a răspuns:

Hai că deja asistăm la scene de amor! :))
Uite ceva proaspăt :

http://imgur.com/Y8PC0AI.jpg

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru WhatheWow):

Nu cred ca vrei sa stii ce fac eu cand sunt singura! blushing

| WhatheWow a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Nuuuuu! laughing N-are nici un farmec dacă știu și eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o societate nu prea putem sa fim noi insine mereu vom fi influentati cat de putin de restul persoanelor. Sunt de acord cu opinia lui michelia

| RAY a răspuns:

Eu mi-am gasit starea initiala cea de ateu, persoana rationala, sincera cu oamenii sinceri

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru WhatheWow):

Te-ai gandit la prostii! happy
Eu cand sunt singura, mananc vreo 3 kg de inghetata. tongue

| WhatheWow a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Aaaaa! laughing

| OOOLEOOO a răspuns:

Atingi starea ta adevarata prin Meditatie.
Pur si simplu folosesc atentia ca sa fiu eu insumi.
Sigur nu pot fi eu insumi fiind cea ce gandesc...Sunt ganditorul nu gandul, sunt mai presus de orce gand, fiindca eu produc gandul.
EU SUNT CENTRUL UNIVERSULUI MEU toate se invart in jurul meu si eu le privesc si le folosesc eu le schimb si orce sa-r intampla eu imi asum responsabilitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As fi la fel.

| sabin89 a răspuns (pentru AllyNutzZzA):

"cine ma place, ma place asa cum sunt" - pai nu au cum sa stie cum esti, daca tu mereu incerci sa pari ce nu esti confused

| Iubibilăă a răspuns:

Ceea ce fac in fiecare zi.
Pa, pa.
O noapte buna iti doresc.

| Wøodenpints a răspuns (pentru michelia):

Ciudat. Eu m-am comportat mereu aşa cum am vrut. Iar dacă spun asta, mulţi o să-mi spună că mint. Aceiaşi oameni care îmi spun şi că n-am educaţie şi politeţe.
Dacă intervine educatia şi politeţea, ce face un om care nu le are? Nu e cel mai natural?

Da, în public multă lume se abţine să facă unele chestii. Nu se scobesc în nas, nu se scarpină în cur, nu râgâie, nu se cacă, nu se scarpină la ovare. Şi ce-i cu asta? Sunt mai nenaturali pentru că se abţin de la toate aceste chestii?

Cât despre mine, merg, stau, mănânc, mă îmbrac, privesc în jur la fel şi când sunt singur şi când sunt într-un loc public. Nu cred că ar tebui să-mi fie ruşine de gesturile mele, sau să-i las pe oameni să-şi facăo imagine greşită asupra mea. Nu că mi-ar păsa mie foarte mult cum mă vede lumea...dar aşa ca idee.

| michelia a răspuns (pentru Wøodenpints):

Tarzan?