| dream_8891 a întrebat:

Daca Dumnezeu a creat lumea in 7 zile acum foarte mult timp, de atunci si pana azi cu ce si-a ocupat timpul?

Răspuns Câştigător
| Alexxys a răspuns:

S-a jucat table cu sfantu Duh

29 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu vegheaza asupra noastra si a Cuvantului Sau ca sa il implineasca! Dumnezeu asculta rugaciunile si lucreaza. Dumnezeu nu doarme.

| Alphawolf a răspuns:

Cica el nu-i stresat de timp, nici de spatiu, el poate "exista" in "nimic". Deci el nu-si ocupa timpul.

| mihaibrasov a răspuns:

Conform Bibliei lumea a fost creata in 7 zile, cam acum 10000-13000 de ani. Lucru ferm contestat de cercetari care au plasat varsta Pamantului la vreo cateva miliarde de ani (cu dovezi). Din pacate, metaforele, alegoriile din Vechiul Testament sunt luate mot-a-mot de crestinism si de aici vin si intrebarile ca a ta. Dumnezeu e pretutindeni, nu vegheaza, se manifesta prin noi. Nu are ce veghea sau judeca. Totul este asa cum trebuie sa fie.

| wales a răspuns:

Răspunsul la întrebarea ta se află în Biblie.

| Angel0 a răspuns:

Se distreaza pe seama celor care ii contesta existenta.

| DorelSudoru a răspuns:

Iti zic eu ma.pai ne-a facut si apoi s-a uitat la noi cum au zis mult...dar alta intrebare este nu s-a plictisit...
Poate da dar a mai fumat si el cate ceva..."ca de aici vorba :a te ridica in al 9-ulea cer". Pentru a crede ca a creeat ce si-a dorit.
Serios vorbind prefer sa cred ca am fost o maimuta decat un "za bos" care nusi respecta propiile reguli

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Eh, şi tu acum -- are şi El secretele sale dumnezeieşti.big grin
Şi-a ocupat "timpul" frecându-se la un imens joc de Sims.

| Malphas a răspuns:

laughing Iubesc categoria asta. Probabil a jucat table, a mâncat seminţe şi a ascultat manele cu sfântul Petru.

| Swifthammer a răspuns:

Dar tu daca te nasti ca sa mori, de ce iti mai traiesti viata? Vezi ca pui intrebari stupide?

| CobraLeon a răspuns:

A urmarit piesa de teatru "Viata oamenilor pe pamant"! happy

| NoKidding a răspuns:

@ēน Spune-i asta si aluia de a murit ieri in accidentwinking

| Just1dream a răspuns:

Dupa cum spune Biblia, are grija de lucrarea sa, ajutand fiintele de pe pamant, ascultand rugile credinciosilor...

| ioana1704 a răspuns:

Cu supravegherea lucrarii

| AshuraElric a răspuns:

Dupa ce a creat lumea s-a hotarat sa-i urmareasca evolutia...din rau in si mai rau se pare...sta in fata unei oglinzi care-i arata viata fiecaruia dintre noi, probabil, in mod special prostia omeneasca (pe care am capatat-o pe parcurs)pana la urma prostia e infinita asa ca a avut ce admira la noi.

| CautNume a răspuns:

A devenit Expert TPU

| Saya a răspuns:

De ce ar avea nevoie sa isi ocupe timpul daca timpul e insusi El!laughing?

| andyspider a răspuns:

"La Dumnezeu o mie de ani sunt ca o zi si o zi ca o mie de ani!"
"O cântare a treptelor. Îmi ridic ochii spre munţi… De unde-mi va veni ajutorul? Ajutorul îmi vine de la Domnul, care a făcut cerurile şi pământul. Da, El nu va îngădui să ţi se clatine piciorul; Cel ce te păzeşte nu va dormita. Iată că nu dormitează, nici nu doarme Cel ce păzeşte pe Israel. Domnul este păzitorul tău, Domnul este umbra ta pe mâna ta cea dreaptă. De aceea nu te va bate soarele ziua, nici luna noaptea. Domnul te va păzi de orice rău, îţi va păzi sufletul. Domnul te va păzi la plecare şi la venire, de acum şi până în veac." (Psalmul 121)

Dumnezeu mai zaboveste, / Prieten drag te pregateste, /
Fi lumina pe carare! / Si in lumea asta sare!
Inca nu-i timpul pierdut. / Poti sa-I zici ca n-ai stiut,/
Si de aceea n-ai facut, / Voia Talalui Preasfant.
Insa nu sti ce aduce, / Ziua de maine amice. / S-ar putea sa o apuci, / Sau in noapte sa te "duci" / De aceea fa ceva / Cat mai poti zice un da / Cauta-L si-L vei gasi / E Isus din vesnicii!

| dream_8891 explică:

A proiecta trasaturile paterne asupra unui Dumnezeu real sau imaginar nu mai conteaza mi se pare un lucru cel putin pueril Nicu

| dream_8891 explică:

Pentru cei care tot refuza sa gandeasca macar sa nu mai voteze!

| dream_8891 explică:

Asa faci tot timpul sau numai pe situl asta? Cand nu stii ce sa raspunzi votezi cu stupid? Aduceti-mi macar un singur argument cu o logica de bun simt nu ce ati citit prin nu stiu ce carti pe care s-a depus praful si pe care le-ati deschis special ca sa imi raspuneti.E o simpla intrebare.Si pentru dana.lol cine a spus ca am citit carti? Eu stau doar pe net.Hm ia stai tu cu mi-ai raspuns daca tot esti cu nasul in carti toata ziua?
Pentru ceilalti care ati raspuns mersi de raspunsuri.Imi place logica voastra.

| danaG a răspuns:

Pai ar trebui sa mai citeasca,dar pentru asta sigur ar cere un link,pentru ca nimeni, in ziua de azi, nu mai citeste o carte! si de plictiseala pun unii intrebari ca asta!

| danaG a răspuns:

Lol...tu tragi concluzii pripite, pentru ca a citi cate o carte, nu inseamna a sta doar cu nasul in ele si a sta pe net nu inseamna ca trebuie sa si traiesc doar cu pc in brate.si daca tu stai doar pe pc,foloseste-l si pentru a te informa in legatura cu existenta lui D-zeu! si vei vedea ca orele de religie au fost o indoctrinare si ca numeni nu minte si nu ascunde mai mult decat Biserica,bine,poate in afara de politicieni! sincer,raspuns amuzante pot da toti, dar daca chiar vrei sa stii ce a facut si DACA exista in forma pe care tu o crezi, mai informeaza-te si cred ca vei avea cateva surprize!

| ēน a răspuns:

S`a ocupat cu vegherea noastra,cu vegherea pamantului,ne-a ajutat la bine si la rau, ne-a ajutat sa trecem peste greutati, ne-a ascultat rugaciunie.cu asta s`a ocupat!

| greieras a răspuns:

Cu vegheatul asupta ta si a noastra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cum sa nu stii ba ce a facut? a urmarit alde cazimiri ca tine si le-a dat nana la fund ca sa li se duca mintea la cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fereaca-m-ar sfintul.Asa intrebare asa raspunsuri.Mai,mai,mai,alta treaba n-aveti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

puerila este intrebarea ta bre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A avut grija ca spatiul sa fie mereu in expansiune si timpul sa curga pe fagasul lui.

| a_7338 a răspuns:

7 zile in nu mai stiu ce limba in care a fost scrisa prima biblie insemna si 7 ani 7 mileni 7 miliarde... deci nimic nu se stie exactwinking