| buldog a întrebat:

Daca eu spun ca mint intotdeauna, acum am mintit sau am spus adevarul? Care e rationamentulhappy? P. S.: Am pus intrebarea din plictiseala sa vad cum gandesc cei de pe aici.

Răspuns Câştigător
| AlexSM86 a răspuns:

A) teoretic vorbind e o afirmatie fara sens pentru ca:
1. daca ai spune intotdeauna adevarul nu ne-ai putea spune ca minti intotdeauna pentru ca practic nu ai mai spune adevarul in cazu asta
2. daca ai minti intotdeauna, din nou nu ne-ai putea spune ca minti intotdeauna pentru ca practic nu ai mai minti in cazu asta

b) aplicand la realitate... minti pentru ca n-ai cum sa minti intotdeauna

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Of! De ce uneori trebuie sa punem intrebari irationale?

| NoChanceForUs a răspuns:

Sunt plictisit...

| Andrei7520152 a răspuns:

@alexsmaf ftw! vezi, cand robotelul ala din Star Trek a auzit intrebarea a facut un scurt la bios si a sarit in aer

| Ferenin a răspuns:

Dualitatea asta e la fel ca ying si yang. Nu cred ca exista un rationament aparte

| X a răspuns:

Pai daca zici ca minti intodeauna inseamna ca minti si acum insa nu e asta rationamentu raspunsul e legat de logica o contradictie intre 2 propozitii partial adevarate, e mult de explicat daca o vrei ca la carte iar acum nu prea am chefbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"P.S.: Am pus intrebarea din plictiseala " - asta ce-a fost? Te indreptatesti ca tu de la inaltimea ta ai coborat la niste idioti si nu vrei ca altii care au ramas la "inaltime" sa rada de tine sau ce?

| nevertoolate a răspuns:

Ai spus adevarul ...eu asa zic thinking
funda daca e bine plzbatting eyelashes