| PreaDistinsul a întrebat:

Daca evolutia ar fi fost adevarata n-ar fi trebuit ca pana acum omul sa inceapa sa evolueze intr-o forma mai superioara de viata? Si n-ar fi trebuit sa apara in continuare noi forme de viata, noi microbi, noi bacterii, etc?

79 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns (pentru RAY):

Evoluția e perceputa sau interpretata greșit de evoluționiști. Evoluția e doar efectul potențialului de variație genetica in cadrul aceluiași gen intre generații. Nu exista adaptare evolutiva intre generații. Vorbim de adaptare doar la nivel de individ si nu intre generații. Un tata musculos nu are neapărat un fiu musculos. Iar adaptarea nu înseamnă transformarea genului de organ adică la sala de forță fibrele musculare devin mai multe si nu-și modifica forma adică nu devin corzi elicoidale sau altceva.

| PainTech a răspuns (pentru raMLesS):

A fost mai ușor să spun că "o specie evoluează în altă" in contextul acela. Până la urmă, dinozaurii și crocodilii nu sunt chiar aceași specie...

| PainTech a răspuns (pentru Steregoi):

Mutații și selecție naturală. Individul care se descurcă cel mai bine ajunge sa se înmulțeasca. Nu spune nimeni că celula-ou trebuie să își amintească toate configurațiile nepotrivite. Selecția naturală își face cuvântul.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Cu tine nu ajunge un om nici unde este fanatic rau de tot omule

| RAY a răspuns (pentru PainTech):

Pai daca eu fac culturism iar copilul meu va freca menta o viata logic ca nu va ajunge unde sunt eu, ar fi ceva, dar exista gene care pot determina sa creasca masa musculara mai repede, nu mostenim ceea ce face parinti nostru in viata si un potential a lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Steregoi):

Pai ele nu vor avea loc sa creasca normal si vor lua acea forma. Exact ca la fructe.

| Lioana a răspuns (pentru minrest):

N-am inteles ce vrei sa spui. Fii mai coerent!

| raMLesS a răspuns (pentru SG1995):

Deci mancam carne de T-Rex laughing) Miamm... laughing

| raMLesS a răspuns (pentru Evolution):

Https://www.youtube.com/watch?v=eQPe98Q8aGc
Mi se pare un pic dubios live-ul facut de pe statia spatiala de catre NASA.
Doar urmareste secventele acelea ( sau chiar tot clipul ) si spune-mi parerea ta.
Tipul mai are cateva clipuri legate de pamantul plat in care explica chestii.
:D

| Steregoi a răspuns (pentru RAY):

Faptul ca ti-am inglobat evolutia interpretata gresit de tine si de alti evolutionisti in conceptul de Dumnezeu nu e fanatism. Tu ai ramas in urma.

| Steregoi a răspuns (pentru PainTech):

Nu e vorba ca numai sa-si aminteasca. Evolutionsitii spun ca mediul dicteaza modul de evolutie insa este o exprimare fortata si grosolana.

| minrest a răspuns (pentru Lioana):

Expresia ''la Dumnezeu ii place'' este foarte defectuoasa. Daca nu intelegi ce spun, nu inseamna neaparat ca nu sunt coerent.

| Steregoi a răspuns (pentru RAY):

Nu are importanta intrebarea ta.

| Steregoi a răspuns (pentru RAY):

N-ai inteles nimic.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Ma copiezi omule

| Steregoi a răspuns (pentru RAY):

Nu te copiez. Spun adevarul.

| Lioana a răspuns (pentru minrest):

Iar tu te-ai gandit ca merit sa fiu jignita pentru ca am scris "la" in loc de "lui"? Da. Suna mai corect cu " lui" decat cu "la" dar e o exprimare care se foloseste, cel putin în zona mea.
Prin ceea ce ai spus nu ai aratat nivelul tau de cultura (sau de evolutie daca crezi în ea) ci nivelul tau de rautate.

| minrest a răspuns (pentru Lioana):

Lioana, gandeste-te ca vorbeai despre Dumnezeu. Acum vrei sa spui ca este regionalism, ''in zona mea''. Nu este, e o exprimare gresita intalnita in toate zonele, dar nu in toate mediile.

| Lioana a răspuns (pentru minrest):

D-le minrest, te legi de detalii nesemnificative si creezi discutii in contradictoriu din nimic. La faza cu "mediile" iar ai fost rautacios. Si totul pentru un biet cuvant de 2 litere. Nu am sa intru in jocul tau. Eu nu consider ca am gresit asa tare pe cat vrei tu sa para. Daca tu consideri asta e problema ta. Pastreaza pentru tine. Nu te mai obosi sa dai raspunsuri care nu au nici o legatura cu intrebarea. E ultima data in care te-am bagat in seama. Subiect inchis.