| 342 a întrebat:

Daca mercur si marte s-ar ciocni, ce s-ar intampla?

11 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Va fi afectat intreg echilibrul constelatiei.

| ramona30 a răspuns:

Ciudata asociere. Este o distanta mare intre mercur si marte, intre ele mai sunt doua planete. Daca totusi s-ar ciocni conteaza foarte mult unghiul de coliziune. El stabileste ce se intampla, cel mai probabil s-ar face bucati, dar aceste bucati s-ar atrage reciproc si ar forma o noua planeta.

| MMihai a răspuns:

Despre „ o ciocnire" dintre zeii Marte și Mercur?
Sau despre faptul că ar intra in coliziune planetele cu aceste nume?= puțin probabil!, ca să nu spun eveniment improbabil, în condițiile actuale!

| carpediem a răspuns:

Nimic. E imposibil. Orbiteaza in planuri diferite. Numele tau ti-l scrii cu litere mici? Sper ca nu a vazut zeul razboiului, mai ales dupa ce doreai sa-l ciocnesti!

| DBlack a răspuns:

Un haoshee hee. vechiul nostru pamant si scump (marte) ar disparea :-s.

| giorgyana99 a răspuns:

Pai cred ca e imposibil deoare ce intre ele mai sunt pamantul si venus mai probabil ar fi ca mercur sa se ciocneasca de Soare sau de venus sau ca marte sa se ciocneasca cu luna formand un satelit mare si roz pentru pamant(alb+rosu=roz)

app ai observat ca fiecare zi a saptamanii poarta numele unei planete(ex duminica care vn de la dumnezeu)

| Ionutznutzy a răspuns:

Daca cumva legile gravitatiei ar fi incalcate iar Marte ar intra pe un traseu de coliziune cu mercur cele douas e vor orbita reciproc o vreme pana cand cele doua se unesc formand o planeta cu o masa mai mare ( cum sa inamplat in trecut cu planeta Terra ) si probabil din resturile aruncate in spatiu s-ar forma un satelit de tipul Lunii pe care o vedem noi.

| Kristtine a răspuns:

Ar exploda şi peste tot ar fi numai steluţe love struck

| Alexutza6755 a răspuns:

Daca Mercur si Marte s-ar ciocni, ar forma un "M" urias apoi ar exploda.

| cocoman a răspuns:

o explozie...iar pamanteni aia mici si nesuferiti n-ar fi prea fericitibig grin

| camycamy a răspuns:

Ar exploda :O