| Klara a întrebat:

Daca omul se trage din maimuta... de ce in ziua de azi nu mai evolueaza maimuta?

45 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O urma de evolutie e foarte probabil sa dureze 2-300 de ani.In mod sigur nu mai apuci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Klara vorbeste te rog doar de familia ta.ai mei nu sunt maimute, si nu am nimic dea face cu rasa respectiva. vrei sati trimit niste poze? sincer nici tu nu arati a maimuta.esti chiar draguta.nu ca maimutele ar fi urate...da...nu stiu ce sa cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care`i maimuta care mi-a votat raspunusul stupid?laughingAsa credeti voi in Dumnezeu? Prin evolutia de la maimuta la om? Sa va fie rusine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Klara, sint de acord cu tepes, esti draguta... chiar n-ai zice ca ne tragem din maimutzele alea urite si paroase. Pff, vezi ce-nseamna evolutia asta?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece atunci era o plaeneta altfel decat cum e asta acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pe accest pamant a fost adam si eva cum niam inmultit? nu insemna ca sa facut sex in grup mama tata fiu si fice etc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul nu se trage de la maimuta, dar are stramos comun cu maimuta si astazi nu avem aceleas conditii, in care a evoluat maimuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca lumea este din ce in ce mai poluata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate era o anunmita specie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu cred ca oameni se trag din maimuta, omul are o coapsa in plus care ii permite sa stea drept maimuta nu poate, fiecare cu samanta lui, sa zicem ca omul a evoluat din maimuta noi in ce mai evoulam acum? nu exista asa ceva.noi nu am evoluat din nimic

| iryna_4737 a răspuns:

Pentru ca omul nu se trage din maimuta!

| Argentin a răspuns:

Teoria este ca avem stramosi comuni nu ca ne tragem din maimute.Si chiar daca ar exista o evolutie nu o vedem noi pentru ca se petrece pe perioade de mii de ani.

| wally a răspuns:

Probabil noi suntem o alta specie de maimute. care acum nu mai sunt... de fapt suntem noi. care datorita timpului si schimbarii climei am ajuns ceea ce suntem... asta cred eu. si din ce am mai citit.

| free2geo83 a răspuns:

Ce te face sa crezi ca un cimpanzeu este identic cu un predecesor de al sau de acum 20 000 de ani?
Iar raspunsul la intrebarea ta este unul foarte simplu: ai auzit de migratia speciilor si de adaptarea la mediu?

| orlando2010 a răspuns:

In biblie zice cica ne tragem din adam si eva lol adica adam si eva au facut copii... copii lor au facut altii copii mai departe intre ei. cum e asta laughing))) s-au ars fratii intre ei laughing)