| RazvanBaranguta a întrebat:

Cum se face ca omul se trage din maimuta?

Răspuns Câştigător
| RoSoul a răspuns:

E ceva ce multi nu inteleg.Omul nu se trage din maimuta.Sunt ca niste "asa-zisi" veri.De-a lungul evolutiei sa ajuns la aparitia unei primate cu anumite insusiri ce apartin si maimutelor si omului.Aceasta primata s-a dezvoltat in alte 2 specii :omul primitiv si maimuta.Acum tu o sa te gandesti de unde s-au aflat toate astea? Ei bine s-au realizat destule studii si cercetari. Unul din cei mai cunoscuti cercetatori este Darwin(e imposil sa nu fi auzit de el). Sper sa te fi lamurit.Bafta!

7 răspunsuri:
| FriendsShow a răspuns:

Pai semanam cu ele adica avem par pe toata partile corpului mai putin pe talpa si palma ca si ele, avem 5 degete la o mana ca si ele cea ce animalele nu prea au, infatisarea este aproape la fel.big grinfunda?

| ArcAnna a răspuns:

Suntem o specie rara.nu stiu dar unii sigur sunt mai prosti decat ele. daca unii din noi am avea inteligenta lor am fi departe

| TSO7 a răspuns:

Nu se trage, cel putin eu nu cred asta. Darwin a venit cu aceasta idee pe care nici el nu o credea.

Răspuns utilizator avertizat
| carpediem a răspuns:

Cand o sa inveti genetica, o sa intelegi. Nu se trage din maimuta. Oricum anatomic omul este mai asemanator cu porcul decat cu maimuta.

| DrAgAzUtA01 a răspuns:

Pai,semanam in multe feluri cu ele.Dar nu ne tragem din ele!