| SporeBox a întrebat:

Daca Pamantul ar fi o jucarie unde credeti ca ar avea bateriile?

11 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

N-ar avea baterii, are, la fel ca si cel real panouri solare happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Le și are.
Când se rotește, acele metale topite din interior, nichel și fier, au electroni liberi. Se rotește oceanul, iazul de foc, cum spum pocăiții.
Acea mișcare a miliardelor de electroni liberi, este curent electric, nu e baterie, ci motor.
Acela produce câmp magnetic care apoi produce aurore boreale, și ne ferește de radiațile cosmice nocive.
Apoi această mare jucărie, s-a tot jucat, cu atomii de cărbune mai ales, până a apărut viața.

| SilentRain a răspuns:

La mine, daca eu n-am bateri jocul sa termina

| Bizon95 a răspuns:

La polul sud, unde in alta parte?
ai spus "bateriile", asta implica, ca bateriile pot fi schimbate, moment unde sa le pui mai bine decat... dedesubt!

| SporeBox explică (pentru Bizon95):

Imi place cum gandesti

| Bizon95 a răspuns (pentru SporeBox):

Mercicwinking

| cfrtobias a răspuns:

Undeva in centrul Pamantului nu crezi? sa ajunga pentru toti sau o sa aiba baterii mai multe

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi o jucarie... primul raspuns care imi vine e ca undeva in mijloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În inimile oamenilor care lucrează 11 luni din an pentru niște hârtii ca apoi, câteva zile să-și ia timp să se plimbe să-i vadă frumusețile.