assiris
| assiris a întrebat:

Danemarca este o tara civilizata. Voi ce parere aveti de acest lucru?
Acum vizualizati linkul: http://www.iubimnatura.org/forum/showthread.php?p=1109#p ost1109
... si haideti sa va aud parerea?
Oare putem face ceva in acest sens?
E vorba de generatiile viitoare, ce parere au?

Răspuns Câştigător
| hashe86 a răspuns:

Ingrozitor!
impresionant!
din pacate noi nu prea putem face nimic. vedeam ca acolo se spunea ca aceste imagini trebuie sa ajunga la cineva de rang inalt din tara asta. dar degeaba, nu ne putem amesteca noi in probleme interne ale danemarcei. nu suntem, in stare sa le rezolvam pe ale noastre; la noi braconajul in mare si pe dunare e in floare, cainii vagabonzi ratacesc pe strazi in voie, animalele sunt omorate in bataie la tot pasul.
oricum ce am vazut e o mare pata pentru danemarca, aceea pata rosie din mare.

11 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Rusine, rusine sa le fie!:yawn. ce masacru ingrozitor. dar de ce fac asa ceva? pentru piele, carne? nu pot sa mi dau seama. ce rau le-au facut acele sarace balene.straight face groaznic!

assiris
| assiris explică:

Nu stiu de ce a aparut gresit, revin: http://www.iubimnatura.org/forum/showthread.php?p=1109#post1109

assiris
| assiris explică:

P. S. Pentru cei care le gasesc o scuza gen "N-are a face civilizatia.Aia e o traditie a lor. ".
Deci trebuie sa acceptam orice macel pe pamint pntru ca e vorba de traditie. Si la Balc e tot traditie, si in Canada unde ucid focile e tot traditie... Si animalele care dispar ca specie din cauza macelului oamenilor e tot traditie deci... hai copii sa ucidem tot in jurul nostru, sa avem si noi traditii.

assiris
| assiris explică:

Multumesc de apreciere d-le "anonim", cite o sclipire de revolta pentru aceste distrugeri umane - INUMANE poate va aduna bulgărele de zapada capabil sa declanseze o avalansa impotriva lor.

| Wtf9000 a răspuns:

Daca ar merge linkul ar fi minunat.

| Wtf9000 a răspuns:

Nici o tara nu e "civilizata". De fapt ce inseamna civilizat? Din pacate nu este singurul loc unde se intampla lucruri de genul asta. Si in Canada, parca, acum catva timp Guvernul a ordonat uciderea focilor pe motiv ca erau prea numeroase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.iubimnatura.org/forum/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are a face civilizatia.Aia e o traditie a lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Assiris, felicitarile mele pentru ridicarea acestui semnal de alarma, si pentru comentariile mai mult decat pertinente pe care le-ai prezentata.

Cine considera ca in zilele noastre mai trebuie sa punem la loc de cinste adevarate crime, pe motiv ca sunt "traditionale" cred ca trebuiau sa se nasca acum 600 - 700 ani prin Evul Mediu Timpuriu. Doar atunci era gandirea atat de limitata incat astfel de carnagii erau considerate ritualui de initiere. Pacat mare si rusine sa ii fie celui care INCA mai vede astfel de practica ca fiind o normalitate!

| Ancajende a răspuns:

Bine e ingrozitor dar pentru ce a critica danemarca pe cand Romania nu are prea cu ce se mandri in afara de natura. Sa ne maturam toti in fata usei apoi incepem sa criticam pe altii