| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre generatiile de ieri si cele de azi?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca ar fi sa imi aleg as prefera sa ma fi nascut in timpul generatiei de ieri. E incredibil ce imi povestesc parintii. Ei traiau, iubeau si parca si respirau alt aer.Se bateau, se impacau, se pupau si a doua zi o luau de la capat.Desi libertatea lor era limitata de sistem au invatat multe despre viata in comparitie cu pustii din ziua de azi care cred ca viata e asa cum pare online. Ei avea putin si erau fericiti.Noi,avem totul si ne plangem ca avem putin

| Doddel a răspuns:

Idem traficantadesentimente!

| crrinnaaa a răspuns:

Sincer eu regret ca in momentul de fata generatia de azi... se bazeaza foarte mult de anturaj. de ex eu m-am apucat de fumat ca sa fiu in pas cu grupul meu de prieteni, iar acum regret numai ca acum am 15 ani si pot sa zic ca am avut o copilarie fericita pana pe la 13 ani pana cand m-am schimbat ca m-am lassat dusa de val...

in fine si mama si tata au facut prostii si mi se pare foarte comic ce imi spun ei...

si as vrea sa traiesc macar o zi in vremurile acelea sa simt sentimentul acela de bucurie enorma in fiecare zi. nu monotonie cum e acumstraight face

| Mihaic93 a răspuns:

Nu cred ca le putem compara, ce-i clar e ca generatia de "ieri" a fost cea mai buna.

| Radio a răspuns:

As fi vrut sa ma fi nascut prin anii '50, dar nu in Romania...prin USA ca sa prind generatia flower-power.
Dar daca nu s-a intamplat.degeaba sper ca sper deagaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pff ...melodia spune exact ce simt :
http://www.youtube.com/watch?v=CMTHLJE0oXQ