| benny7 a întrebat:

Dar vom trăi în univers dacă femeile vor conduce pământul? Ce va fi?

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Incercarea moarte n-are

32 răspunsuri:
| Doja a răspuns (pentru benny7):

Egalitate trebuie sa fie doar in fata legii. Altfel de egalitate nu va exista niciodata intre doua sexe care sunt complementare (deci diferite).

Nu exista nici un drept in lumea vestica (adica europa+america d e nord) pe care barbatii il au si femeile nu il au. Pe de alta parte exista drepturi pe care le au femeile si barbatii nu le au.

De exemplu in unele tari violul este descris doar ca penetrare, ceea ce face ca femeile sa nu fie pasibile de viol pentru ca n-au cu ce. Sau dreptul ca femeia sa renunte sau nu la un copil, fara ca barbatul sa poata face acelasi lucru.

Lucrul a fost atat de exacerbat incat NBA-ul organizat cursuri pentru jucatori... ca sa aiba grija sa-si goleasca prezervativele si sa le arunce la WC pentru ca erau prea multe cazuri in care femei se culcau cu ei in turnee, le goleau prezervativele, se auto-inseminau fara voia lui si apoi cereau milioane de dolari pentru paternitate, ii acuzau de viol, etc.

http://www.espn.com/......e-archives

| benny7 explică (pentru Yurisa):

Corect!
"Pentru binele umanităţii"***