| anonim_4396 a întrebat:

De cate zile de vacanta credeti ca ati avea nevoie intr-un an ca sa va odihniti cu adevarat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am nevoie cam de 6 luni... pe bune, testez asta cam de 20 de ani si am ajuns la aceiasi concluzie: concediul meu e suficient!
Tu de cate zile de munca ai avea nevoie (asta daca ai avea servici, ha, ha) ca sa simti nevoia unui concediu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai, daca as putea sa muncesc doar in zilele ploioase ca in rest imi place la plaja... laughing

46 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Deci acum m-am trezit. aseara taraboi mare si sprituiala la maxim. sunt capiu. despre ce e vorba. simt cumva miros de palica?

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Deci, si eu sunt putin "bulversat" laughing

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Yooohoooo! Si cantec bade. Ia o dusca sa-ti treaca mahmureala big grin

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Deci, unde mi-ai umblat ba drace? Nu cred ca ai fost la vreo tamaiere, pentru episcopie... laughing

| MidnightLady a răspuns (pentru Hombre):

Ce rank ti-ai tras, tovarase. :->
De asta nu mai prea raspunzi matale, vrei sa-l pastrezi, a?

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce episcopie frate, a fost o betivaneala pe cinste. 5 meseriasi in vinoase, pulbere ne-am facut.

| Hombre a răspuns (pentru MidnightLady):

Tovarasa, rank-ul nu l-am tras eu, a fost hotararea partidului, stii politica BOB, fiecaruia dupa nevoie si necesitate.

| harciog a răspuns:

De nici una pentru ca nu prea cred ca ma voi odihni.Nu-mi permite ADHD-ul din mine.

| anonim_4396 explică (pentru harciog):

T r e b e sa-ti iei radar si nu mai ai nevoie de atentie big grin

| Dumnezău a răspuns:

Nu-mi trebuie vacanta, daca fac ceva ce-mi place.Si oricum, de odihnit, mie imi sunt suficiente 6-7 ore pe noapte.

| shadovv a răspuns:

Cred ca sunt destule cele din invatamantul actual.

| Shammal a răspuns:

Am vacanta in fiecare zi big grin

| Woodenpints91 a răspuns:

Eu din 2 zile, 3 mă odihnesc şi 4 le beau.

| MidnightLady a răspuns:

La ora asta cred ca de toate. Daca raspund dupa-amiaza, s-ar putea sa mai reduc din ele. Daca raspund seara, de niciuna, am o energie in mine de le-as face in ciuda si alora de la RedBull.

| anonim_4396 explică (pentru MidnightLady):

Ce-ti mai place si tie... Red Bullwinking

| anonim_4396 explică (pentru MidnightLady):

Da palinca aia cand o bem ca m-am certat cu toti ca s-o tin pentru tine, ca am gura mare si nu pot sa tin secret, mai ales palinca big grin?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai rostit cumva cuvantul magic "palinca"? big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, de toplita. Am o sticla ascunsa pentru doamna midnight, dar o scot de bunavoie sa stii big grin.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar-ar dracii in ea de Toplita, ce frig am mai tras acolo laughing Palinca a tinut locul sobei cu lemnewinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu stiu, n-am calcat acolo, a venit palinca la mine ca dupa o dusca devin paranormala. Cu sticle te-ncalzesti tu mai? Nu tu pulpitza de zeita ceva?! Pacat de la Dumnezeu big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru pulpitza de zeita am alte valori pe scala caloricawinking manca-le-ar Kronstadt! laughing
Daca pulpitzele faine sunt completate cu un bust generos... o dau dracu' de palinca!winking
P. P. Palinca va fi lasata TOTAL deoparte, daca zeita este inteligenta!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sper, tot pachetul asta de care ai pomenit tu mai devreme, sa nu aiba acelasi efect ca si palinca a doua zi dimineata big grin.
P. S. crezi ca nu stiu ca domnul Zeu al meu de asta maraie si-mi cere sa se dreaga big grin

| MidnightLady a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa curga in pahareee...amu ca mi-am mai revenit din somn, sa trec iar in stari ciudate. Sper ca-i mare sticla, ca imi vin energiile imediat si nu vreau sa ma pornesc pentru nimic. big grin

| anonim_4396 explică (pentru MidnightLady):

Este maaaaare cat o zi cu sooooooare big grin. Noi aici bem in ulcele ca paharele le-am spart cu alta ocazie mareata happy

| MidnightLady a răspuns (pentru anonim_4396):

Ii bine atunci. Da' eu zic sa bem numai noi, sa facem un fel de 8 martie al femeilor de pe TPU, ca Hombre si-a luat portia, Kronstadt va gasi vreo zeita...deci azi sa munceasca doar muierile cu ridicatul ulcelelor. Nu socoti ca zic bine?

| anonim_4396 explică (pentru MidnightLady):

Socot ca ai dreptate
Sa toooot stau pe spate,
Palinka din ulcele sa aiba drumul drept
Numai cu doamna midnight, fara alt intelept.

| MidnightLady a răspuns (pentru anonim_4396):

Tulai, fato, nu-i porni cu poeziile, ca nu se mai opresc. Si tare rau mi-ar parea sa ma duc de la masa voastra, da' eu nu stiu compune. Prima nota mica am avut-o in a 2-a, la compunere, si acu' ma trec fiorii cand imi aduc aminte.

| anonim_4396 explică (pentru MidnightLady):

La pahar merge orice arta. Poti sa pictezi, dansezi, canti etc sau doar sa stai asa ca esti o arta prin natura ta happy.

| Alyra a răspuns:

Cred că vacanța ar trebui să fie permanentă.

| selef a răspuns:

Cam 300.

| onasis1961 a răspuns:

365!

| onasis1961 a răspuns:

Anul asta 366!

| monstrulet a răspuns:

Cat mai multe!
Zic ca un weekend de 4 zile ar fi de ajuns big grin

| Sorelina a răspuns:

365-366

| Doηηa a răspuns:

Eu a-și ține-o numai într-o vacanță.laughing

| ComatoseWine a răspuns:

Niciuna pentru ca sunt elev, asa ca nu e nevoie.:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiti amabila, va rog frumos sa nu mai vorbesti cu mine la pers. 2 plural laughing
Deci, nu conteaza, deci, numarul zilelor. Conteaza cum mi le petrec. Deci.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deci sa ne intelegem, deci, la tine domnu' iti dam o zi libera deci ca traiesti intens, deci, domnu', deci esti mana buna de lucru deci, asa deci, cum traiesti intens deci, daca-ti dam mai multe deci, faci infarct deci, domnu'. Deci. big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deci, nu minimaliza, deci! big grin Da-mi o duminica cu tine, si voi pleca luni la serviciu "Frutti Fresh"!winking Deci.

| TreiSurori a răspuns:

2 vacante, 6 luni fiecare.

| Kamakura a răspuns:

Eu as vrea 2 zile vacanta si apoi o zi schoala apoi iar 2 zile(din cand in cand una)

| DAVID_6313 a răspuns:

364.

| racheta666 a răspuns:

365-366

| Maximan a răspuns:

367 din 366

| AndreeaDeea22 a răspuns:

365-366 big grin