Întrebare recomandată | IForgotMyNameAgain a întrebat:

De ce apa plata imbuteliata are termen de valabilitate?

Răspuns Câştigător
| managersecret a răspuns:

Cu timpul sticla se deterioreaza si afecteaza continutul pe care il are acesta. De exemplu sticla pe care o iei la scoala(daca esti elev)cu timpul capata un miros urat.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa cumperi mai multa apa...

| Ommmmmffffffgggggg a răspuns:

Pentru ca de la un timp se invecheste si are gust rau, si miroase urat, iar ei trebuie sa ii dea un termen de valabilitate.

| Sweetie6LA a răspuns:

Pentru ca automobile... Nu, glumesc! Pentru ca sunt introdusi in apa nepotabila multi anticorpi (sa le spunem asa) ca sa omoare toti microbii. Am fost la o statie de epurare a apei si de aceea stiu. happy sper ca ți-am fost de ajutor.

| sabin44 a răspuns:

Pentru ca asa zisa "apa imbuteliata" nu este doar apa ci are anumite substante chimice...nu stau sa le enumar, care de la un anumit timp pot dauna sanatatii!