| YoAnNa a întrebat:

Ce termen de valabilitate au produsele Avon?

4 răspunsuri:
| anka a răspuns:

3 ani. Cam ciudat nu?

| Loly_9853 a răspuns:

Buna!
Pe brosura scrie ceva de genul:
"datorita faptului ca produsele AVON au un termen de valabilitate mai mare de 30 de luni, indicarea datei de valabilitate pentru aceste produse pe ambalaj nu este obligatorie, conform legislatiei in vigoare"

Pe ambalajele AVON este trecuta data fabricatiei... termenul de valabilitate fiind mai mare de 3 ani, cred ca nu ne putem inchipui ca iti cumperi o crema si te tine mai mult de atat!
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu un produs cosmetic(crema, ruj, fard etc)indiferent de marca sunt valabile doar 24 luni.

| Uza a răspuns:

Toate produsele nedesfacute au o valabilitatea de 30 de luni.
Dar daca le desfaci, uita-te pe produs si o sa vezi un desen cu un borcanel cu capacul desfacut si pe el scrie 12M, 6M, 24M adica de la data desfacetii produsul dureaza atatea luni cat scrie pe acel desen.
Pe rimel scrie 6M de la desface, deci 6 luni.
Pe gelul de ras scrie 24M, deci 2 ani de la data deschiderii si asa mai departe...