| Gavrila_Andreea_Bianca_1997 a întrebat:

De ce atunci cand te afli pe bicicleta nu trebuie sa pedalezi continuu?

9 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Mari cercetatori nau putut dovedi inca, ramane un mister

| Narcis2007 a răspuns:

Pentru ca obosesti mai repede...

| onasis1961 a răspuns:

Datorită reliefului şi inerţiei!

| RAY a răspuns:

La inceput trebuie sa pedalezi apoi forta de pedalare care ai produsa te mai duce o vreme depinde de viteza pe care ai creato, sa spunem ca un tren merge cu 200 de km pe ora si dintr-o data ramane fara curent se va mai deplasa cativa metri din cauza fortei, ai inteles?
daca ai pedeala incontinu ai avea o viteza constanta sau tot mai rapida

| drhotzu a răspuns:

Cauta pe wiki "inertie"winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e electrica!?

| TroolGheoerghe a răspuns:

Pentru ca de aia.

| TURCUL0001 a răspuns:

Fiindca vei obosi intr-un timp foarte scurt.

Răspuns utilizator avertizat