| Antipaticu a întrebat:

De ce atunci cand tiganii fac ceva rau, nu ajung la puscarie?
De ce atunci cand te iei de tigani, esti considerat rasist?

12 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Astea nu se intampla intotdeauna. La fel putem spune si despre romani, dar tu generalizezi pentru ca ai ceva cu tiganii. Lasa-i, dom'le, ca prea multa importanta le dai. Daca vine unu' peste tine, rupe-i dantura, daca nu...lasa-l dracu'.

| Rapplex a răspuns:

Fiindca nu le prea intereseaza pe autoritati de nimic.Dar in cazul rasismului se implica organizatii si din alte tari, nu doar din Romania.Oricum, ciorile o sa ajunga populatie majoritara si va fi un dezastru total. Daca vreti sa imi spuneti ca is rasist, inseamna ca apreciati niste nespalati, needucati si niste lighioane care nu au pic de educatie. Daca voi sunteti atat de buni cu tiganii, atunci aplaudatii pe francezi cand fac misto de noiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| PinkPanther a răspuns:

Pentru ca in curand tiganii or sa fie majoritari si pentru ca viata nu e corecta. Iti inteleg dilema si mie mi-se face rau cand trece o masina cu manelele date la maxim, nu suport cand ii aud cum se tiganesc pe strada si cand vad cat de smecheri se cred desi capacitatea lor intelectuala nu le permite nici sa traverseze strada. Si daca asta ma face rasista, fie... prefer sa fiu considerata asa, desi cu alte rase nu am nimic.

| AmeMiss a răspuns:

Ajung si ei la puscarie ca oricare, ti se pare ca sunt scutiti? nu sunt iti zic eu.La a 2-a intrebare, depinde cum ´´te iei de ei´´? In cazul tau iti zice lumea ca esti rasist pentru ca esti.Simplu

| yoyois a răspuns:

Esti considerat rasistdoar daca crezi ca toti tiganii sunt rai! Si tiganii pot face puscarie happy dar suntmai multe probleme : ( nesolutionarea anchetei, amenintari, frica politistilor si procurorilor de unele clanuri ) funda?

| Ecea a răspuns (pentru yoyois):

Ai vazut tu tigani buni?
Eu nu am vazut tigani cu contract de munca.

Toti suntem rasisti, fie ca vreti sau nu sa recunoasteti.
Multi dintre voi au o teama cand trec noaptea pe langa un grup de tigani.
Asta se numeste rasist.Sunt o minoritate, foarte mediocri si subdezvoltati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce tiganii nu-si declara nasterile si nu-si fac buletine? poti fi condamnat daca esti inexistent? permite legea sa condamni si sa inchizi pe ...cineva? pe oarecine? pierde-ti tu ceferticatul de nastere si bolintinul, ca nu le poti reface pe una fara cealalta, si vezi prin ce treci. uite de aia ei scapa.fiindca stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Etnia rRoma (intentionat am grafiat asa) sunt stat in stat. Probabil ei cred ca avand in nume cuvantul Roma, care are Vaticanul stat in stat, sunt deasupra legilor statului in care "domiciliaza". Fiind minoritate, in ziua de azi, conform "politically correct", a dezvolta o stare "ostila" fata de cei pe care "nu-i intelegi" inseamna rasism, xenofobie etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai fi asa rasist man

Răspuns utilizator avertizat
| puiulautarul a răspuns:

Eheeeeeeeeee