| mentholinks a întrebat:

De ce cautam raspunsuri intrebarilor in loc sa cautam intrebari raspunsurilor?

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu am căutat zilele trecute întrebarea unui răspuns ce îl visasem. Deci, se mai întâmplă şi invers...

| harciog a răspuns:

Nici asa nici invers nu ar trebui cautate.Cautarea trebuie sa se declanseze instant.

| Dumnezău a răspuns:

Pen' ca nu exista suficiente raspunsuri, iar daca exista, sunt pe o cu totul alta topica(sic!), incoerente, inutile sau incorecte.Plus,niciodata nu satisface un raspuns cu intrebare sau viceversa, e prea complet.Ne trebuie ambiguitate sa ne violam si sa ne tocim creierii.

| Woodenpints91 a răspuns:

Ce rost ar avrea?

| 4b a răspuns:

Raspunsurile is mai duse cu pluta si evident, mai tentantewinking

evenso
| evenso a răspuns:

Dar de ce sa complicam in loc sa simplificam lucrurile?

| WhatheWow a răspuns:

Pentru ca intrebarile sunt premergatoare raspunsurilor iar daca pentru a descoperii ceva trebuie mai intai sa stii ce cauti atunci, e evident de ce inainte de a gasi raspunsuri trebuie formulata o intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești duscupluta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca rar ma indoiesc de afirmatiile mele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu raspunsuri si incerc sa pun intrebarile, dar nu stiu sa pun intrebarile.

| rapp2020 a răspuns:

Pentrucai mai usortongue

| Damon01 a răspuns:

What?

| raspunsrapid a răspuns:

Simplu! E nevoie de logica pentru a gasi un raspuns relativ! A gasi o intrebare e usor raspunsul e greu de dat, de explicat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raspunsrapid):

Daaaa ma! Exact pe mine m-ai gasit...