| anonim_4396 a întrebat:

De ce este musai (altfel ne vorbesc babele pe sunt) sa ne raportam mereu unor standarde impuse de altii? Ce pana mea, viata mea este a mea. Totul nu este decat o manipulare a maselor, in scopuri bine determinate (cine stie, cunoaste). Faceti parte din categoria celor care urmeaza regulile societatii fara sa cracneasca, sau sunteti proprii dirijori ai vietii personale?

38 răspunsuri:
| RoxiiSiAtat a răspuns:

Inteleg ca vrei sa-i trezesti si pe altii, dar nu cred ca o sa ai succes.

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Am impresia ca multi n`au inteles ideea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ema, inca te mai zbati sa faci prozeliti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu vorbesti,ala care face raportare la orice intrebare iesita din tiparele TPU? daca as fi in locul tau mi-ar fi rusine, in multe postari te-ai contrazis, nerusinatule

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Ema, pe sefu' il doare-n cot de cat de mult respect eu ROI-iul firmei. Eu trebuie sa aduc bani in firma, asta este singurul target.
@raspunsanonim, esti prea neinvatat cu viata pentru a comenta la postarea mea. Esti raportat pentru lipsa de bun simt!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@cristi202, eu nu m-am referit in postarea mea la acele reguli care-mi permit (prin respectarea lor) sa duc o viata tihnita, fara a-mi atrage blamarea intregii populatii a pamantului. Eu vorbesc aici despre acele standarde impuse, vis a vis comportament in societate (de exemplu, cum sa mananc in restaurant), unde nerespectarea lor iti aduce critici, de parca ai fi de pe alta planeta. Mai omule, eu mananc asa cum stiu eu. Si daca vreau sa mananc ciorba cu betigasele chinezesti, sau daca vreau sa mananc o prajitura cu mana, o voi face fir-ar a dracu' de treaba laughing
Sa nu mai spun de vestimentatie sau muzica ascultata big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu Ema, dar macar acum ai recunoscut. Ti-am spus ca mai devreme sau mai tirziu o sa recunosti. Asta-i inceputul. Incet incet, o sa marturisesti tot, fie ca o faci voit sau ca-ti scapa din greseala.

| Alecsa4u a răspuns:

Pai depinde.eu sincer sunt si propriul dirijor.dar mai si urmez regulile.depinde cum imi este mie mai bine.si parerea mea ca nu este musai ca ne raportam unor standarde.suntem independenti.si putem face ce vrem.chiar daca uneori mai suntem obligati.