| navarre a întrebat:

Care credeti ca este cea mai buna metoda (si eficienta) de manipulare a maselor ?

Răspuns Câştigător
| ateu123 a răspuns:

Religia daca nu ma crezi uitate in istorie care cancer a provocat o manipulare mai mare ca acest cancer numit religie

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sunt suta la suta de acord cu raspunsul lui BliSsR!

| Esperança a răspuns:

Cea mai buna metoda de manipulare este aceea prin care va lasati voi manipulati, adica Mass-Media!

Răspuns utilizator avertizat
| Esperança a răspuns (pentru navarre):

Nu sunt ortodoxa, deci nu am de-aface cu astfel de persoane!

| Angel0 a răspuns:

Cea care te manipuleaza pe tine.

| Dumnezău a răspuns:

Soecietatea moderna, in care traim cu totii, si care in opinia unora reprezinta ceva de bun-simt si demn de urmat.Sau sa vinzi cuiva un căcat bine-impachetat, sa-l dai cu parfum si sclipici, si sa-i spui ca este un "cadou oferit din suflet".

| Woodenpints91 a răspuns:

Să le dai impresia că atunci când îţi fac ţie un favor,de fapt îşi fac lor un favor.
Asta o să întâlneşti mereu în ziua de azi...şi nu mă refer doar la religie.
Suntem învăţaţi de mici să le creem un mediu confortabil tuturor retardaţilor, ca aceştia să poată creşte, să seînmulţeasca şi să dea naştere altor retardaţi care vor popula planeta.
Nu mai există selecţie naturală unde doar cel puternic învinge...

| Inferno a răspuns:

Mass-media

| soimos a răspuns:

Modelul religios aplicat in politica!

| Gnomic a răspuns:

Te cobori/ridici la nivelul ei, ii cunosti punctul slab si te imbraci in hainele ei, doar asa de joc, ca sa iti atingi scopul. Un mijloc bun e mass media.

| 4inel a răspuns:

Politica, ca doar stai la mana statului.

In religie ai libertatea sa refuzi. Daca tu refuzi sa dai bani la biserica se supata Dumnezeu?

Ea nu mai da bani la stat si vezi ce se intampla?

| baru a răspuns:

Sall. Saracia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Religia,religia.popii.BOR-ul biserica,bisericile,catindrala neamului,sau a neamurilor proaste ale ateilor,si satanistilor, politicienii ce se bazeaza pe credulitatea idiotilor, si toti care mint de rup iar prostii pun botul.vinovati sunt toti de la o parte.mai putin oamenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Religia. Popa zice, prostu' face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mass-media!