| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti timizi? Daca da, cum faceti fata in fiecare zi societatii?

2 răspunsuri:
| CosminFlo a răspuns:

Am invatat sa ignor parerile oamenilor, deoarece societatea cauta sa te deprime si sa te crezi mult mai "praf" decat esti, daca ignori, ai incredere in tine totul o sa fie bine, cu timiditatea... si eu sunt timid dar cand este de inceput ceva nu stau pe ganduri actionez rapid deoarece dupa ce ai facut primul pas totul decurge de la sine.

| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Incearca sa nu tragi atentia la ce spun ce-i din jur, incearca sa faci tu ceia ce-ti place fara ca ce-i lanti sa te vorbeasca si tu sa apleci capul, incearca sa fii mai presus decat ei, sa fii tu insuti. Sanatate!