| Florin123y a întrebat:

De ce murim?

45 răspunsuri:
| Meme10Memu a răspuns:

Numai cine vrea sa traiasca vesnic cauta adevarul. Cata realitate poate afla omul in 70 de ani? Foarte putina. E ca un om in cusca ce nu apuca sa iasa din cusca la 70 de ani si sa vada ce e afara pentru ca nu apuca sa se deschida usa custii ca moare.

| Frank51 a răspuns:

Ca sa nu traim mai departe
Ca sa fie bine sa nu fie rau
Ca sa nu se sufoce pamantul
Ca sa poata trai multi altii dupa noi
Ca sa nu ne chinuim traind in continuare

Mai vrei motive? Eu de abia astept moartea.

| StrongHeart a răspuns:

Eu cred ca adevarata intrebare este "De ce traim?".

| Florin123y explică (pentru StrongHeart):

Felicitări. La întrebarea mea se mai poate răspunde, la a ta mai greu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din multe motive, dar sa luam alternativa. Sa nu murim? Unde ar ajunge lumea daca nu ar mai muri nimeni?

| hxneymiilk a răspuns (pentru Simpatic):

Inspirațional Garcea happy

| hxneymiilk a răspuns (pentru DoarBogdan):

Suprapopulare și extincție totală. Cred că asta vrea el.

| hxneymiilk a răspuns (pentru Frank51):

Ești bine?

| T0T a răspuns:

Pentru că nimic în univers nu durează la infinit într-o formă fixă. Totul evoluează, se transformă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru hxneymiilk):

Pai da, asta ar fi un fapt. Lucrurile sunt asa cum trebuie sa fie, din pacate sau din fericire (asa gandeste creierul nostru).

| Frank51 a răspuns (pentru hxneymiilk):

De ce n-as fi? Moartea este cea mai buna chestie care se poate intampla, ar fi aiurea sa traiesti o vesnicie, mi se pare nenatural. Cred ca am ajuns la un nivel la care pot intelege concepte mult prea abstracte, si deci consider moartea ca pe ceva necesar, ceva ce este natural si de care trebuie sa vorbim linistiti si pozitivi, nu de care sa ne fie frica.

| hxneymiilk a răspuns (pentru Frank51):

Nu, mi s-a părut puțin cam depressing, doar atât.

| Simpatic a răspuns (pentru Meme10Memu):

Cu o remarca, Dzeu nu a scris Biblia!

| Simpatic a răspuns (pentru hxneymiilk):

A fost un personaj deosebit cel putin la inceputurile trupei vacanta mare cand era trioul mugur, pietreanu, sava cand ii ascultam inclusiv pe casete audio sau pe video...ce vremuri.

| relian a răspuns:

Pt ca ne uzam piesele si la un mom dat nu mai functioneaza laughing daca nu ar exista uzura am trai mult si bine sau prost fctie de ce face fiecare.
Am mai putea spune ca orice atom are un timp de injumatatire deci mai devreme sau mai tarziu totu va dispare, se uzeaza si dispare, ori se transforma in altceva.
Am putea spune murim pentru a ne transforma in altceva

Întrebări similare