| Andre a întrebat:

De ce murim? T/A

Răspuns Câştigător
| W1z4rd a răspuns:

Eu mor de ciuda, da' mie nu mi'e ciuda ca's eu mort, mie mi'e ciuda...ca's altii vii. happy

43 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Dacă nu te băşeai puteam evita chestia asta...

| Bya132 a răspuns:

De ciudă

| DaVà a răspuns:

Ca sa merem la o bere cu pretinu' Satan...

| Criiiiiiiis a răspuns:

De foame !

| AndutzaAndu a răspuns:

De plictiseală, foame, boli...

| Mitsa a răspuns:

De mere

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Ca n'avem ce face.

| Polaris a răspuns:

Pentru că Dumnezo' a rămas fără hârtie igienică şi ne ia pe noi în schimb.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ca sa intrebe AndreVreaUnPrietenAdevarat.


Dar de ce ai pus la T/A?
Daca o sa-ti moara cineva nu cred ca o sa ti se para amuzanta intrebarea.

| Tourniquet a răspuns:

Ca asa vrea Dumnezeu.
SIMPLU : ca sa murim. Ce dracu cautam in lumea asta oribila? straight face

| Broadband a răspuns:

D'a prosti

| carminaburana43 a răspuns:

Desi ai pus intrebarea la trivia\amuzante nu o sa mai gasesti intrebarea la fel de amuzanta daca o sa-ti moara o sora,un frate, un iubit, o mama.un tata.Asta una la mina.Doi la mina cei care au raspuns la intrebarea ta in mod filozofic ii rog sa se uite la ce categorie a fost pusa intrebarea! Nu la stiinta filozofie ci la trivia amuzante.Deci domnisoara asteapata un raspuns amuzant. Pina nu loveste u apropiat al tau sau pina nu trece fiorul mortii f aproape de tine e foarte usor sa glumesti cu asa ceva.Dar dupa ce pierzi ce e mai important la tine in aceasta viata nu o sa mai gasesti niciodata amuzanta aceasta intrebare. Poate la cei ce pleaca e o trecere in alta dimensiune scaparea de suferinte Pamintesti dar pentru cei ramasi ramine o durere ce timpul nu atenueaza deloc.Pentru cei ramasi e cumplit.

| CautNume a răspuns:

Ca nu am dat la timp pe GSP

| BruneTTe a răspuns:

De ciuda!

| CoquineNoire a răspuns:

De ce ne naștem?

| cucaracia a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care ai pus intrebarea asta... plictiseala

| cucaracia a răspuns:

Dah uite o intrebare mai buna... de ce traim?

| Oxanna a răspuns:

...de ciuda...sigh
[robotelu` eu o sa te bat odata si odata!]

| D0zzz a răspuns:

Din cauza lui Boc. :-

| Balboa a răspuns:

Deaia

| thekillerboyka a răspuns:

Pentru ca locul sufletului nostru nue e pe Pamant. Pentru mine aceasta perioada nedeterminata pe pamant e o testare, sunt tentat si atras sa fac rau, dar totus pot constietiza ca nu e bine si sa nul fac. Datorita faptelor vietii sufletul se va despatii de trup si va ajunge acolo unde ii este locul. Moarta nu inseamna sfarsit! Nu, nu inseamna deloc acelst lucru, ba chiar inseamna inceput. Inceputul vietii vesnice. Sa nu-ti fie teama de moarte si sa incerci sa fi cat mai supusa lui Dumnezeu.

| thekillerboyka a răspuns:

Am aflat acum si ce inseamna T/A, deci raspunsul meu a fost obiectiv si nu asa cum ai cerut I don't want to see scuze... nu stiam ce inseamna T/A

| EuSiCuMine a răspuns:

Atunci cand au aparut primii oameni, Adam si Eva. ei erau fericiti iar D'zeu le-a spus sa nu asculte de cel rau pentru ca raul are multe fete. Dar ei, s-au lasat pacaliti si au mancat din marul acela si eu murit. De aia murim si noi, daca ei nu se lasau pacaliti, traiau vesnic si noi la fel. Dar asa a aparut iadul si raiul iar noi o data si o data ajungem in una din ele. Eu sunt sigura ca de asta murim pentru ca nea spus profesoara de religie la scoala in cl 4. Daca vrei sa afli mai multe poti intreba un profesor/profesoara sau chiar un parinte despre asta :*

| Irw a răspuns:

Deaia happy

| DanyXhell a răspuns:

De batranete :]]!

| natalyia a răspuns:

Pentru ca asa vrea dumnezeu. daca adam si eva n-ar arfii mancat din marul ala interzis oameni ar fi fost nemuritori

| alexionut a răspuns:

Ca sa nu suprapopulam planeta

| AmandytaErhan a răspuns:

De foame, de sete, de ciuda, de frig, de caldura... sau cel mai rar caz de batranetze! ma gandesc sa public raspunsu asta sau nu? hai sa risc...

| Awkesna a răspuns:

pentru ca asa e soarta noastra

Întrebări similare