| AvalohAlyn a întrebat:

De ce nu ne asigura Romania un trai mai bun? E cam obligat sa faca asta cel putin teoretic.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dap... sa faca fabrica de bani... lol.

| relian a răspuns:

Statul roman esti tu, eu si restul oamenilor care locuiesc acel teritoriu.Despre ce anume vorbesti? Toti locuitorii astia au ales sa fie condusi de niste talhari, care ii fura la greu, deci nu fac nimic pentru jobu la care au fost pusi.
Cum crezi tu ca un hot, cineva care te talhareste tiar face bien? Acum pe bune.Vine un hot la tine acasa te usureaza de bani de lucruri ce ai avut si tu acolo stranse, o vei duce mai bine crezi?
Cam la fel se intampla si la nivel de tara laughingaia pusi acolo de noi, in loc sa ne ajute, aia sau pus sa ne fure, dar majoritatea dintre noi tot pe aiai ii vrem sa ne conduca.Cu alte cuvinte cred ca romanii, ori majoritatea dintre ei o duc foarte bine, tu esti unu din aia care o duc prost probabil laughing romanii majoritari traiesc numai in roz, pantera roz laughing

| Steregoi a răspuns:

Pentru ca are un demon mai slab.

| teo530 a răspuns:

E România man cu Dragnea, Dăncilă etc la conducere ce ai vrea bine de la ei?