| Rombix a întrebat:

De ce o mare parte din reclamele tv sunt despre medicamente si suplimente? Chiar asa de bolnava e lumea?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca prostia este boala, atunci cu reclamele de medicamente se raspandeste puternic!

| Samariteanul a răspuns:

Din pacate asa de bolnava este lumea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este bolnavă lumea, doar companiile încearcă să îşi vândă produselebig grin

| TheRealFantasy a răspuns:

Lumea e in mare parte, in prezent si de ceva timp intr-un progres in ceea ce priveste igiena, medicina si toate stiintele exacte.
Medicamentele la inceput poate nu, dar acum cel putin, in ultima decada sunt un mod bun de a face bani, fiind scumpe, asa ca oamenii profita si aparent fac suficienti bani cat sa isi faca si reclame la tv.
Bine ca nu au ajuns asa rau preotii si ca nu e asa multa lume proasta ca vedeai reclame numai cu slujbe, rugaciuni si alte lucruri bisericesti.

| robertrobertroo2715 a răspuns:

Nu, doar ca probabil stii si tu ca unii oameni mai invarsta cred mai mult de 90% din ce vad la tv si pentru ai face sa le cumpere sa faca bani.