| Oxana_8916 a întrebat:

De ce rasare soarele?

16 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Asa vrea Dumnezeu, scuze m-am molipsit de la religiosi.

| harciog a răspuns:

De trei ori ura.Asa se spune insa miscarea asta nu-i apartine lui.

| DianaScorpio a răspuns:

Datorita miscarii de rotatie a Pamantului (cea in jurul propriei axe).

| blondissima a răspuns:

Pentru ca pamantul se invarte in jurul soarelui si in jurul axei sale, miscarea de revolutie si de rotatie. Asta parca se invata la scoala in clasa a 5-a.

| AnaMaria_2328 a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu ne iubeste-cel mai serios motiv,toate cercetarile stiintifice sunt ilogice,deoarece stiinta niciodata nu poate niciodata sa inlocuiasca pe Dumnezeu in inimile noastre,si faptul ca rasare soarele,Dumnezeu ne spune --scoalate, te iubesc, mai ai o sansa!

| Ghost_1336 a răspuns:

Termenul "rasare" nu se refera la miscarea soarelui deoarece el nu se misca...sta pe loc. Pamantul se invarte in jurul lui efectuand o rotatie completa in 365 de zile si 6 ore...de asemenea Pamantul se roteste in jurul propriei axe in 24 ore si de aceea "rasare soarele".

| MasterGoldX a răspuns:

Ca sa nu mori de frig & sa nu fie noapte eterna si rece.

| cipp94 a răspuns:

Ca ne aminteasca ca in viata nu e numai intuneric. Lumina nu ne-a parasit, ea se intoarce mereu chiar daca pleaca...

| Summer5505 a răspuns:

Datorita miscarii de revolutie si de rotatie
si oricum daca nu ar rasari tu nu ai mai fi pus intrebarea pentru ca nu ai trai

| αŁз a răspuns:

Ca dispare luna. : )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soarele rasare ca sa ne incalzeasca sau sa ne raceasca depinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu rasare, nu apune, nu face el nimic, da-i pace. Intreaba pamantul ce se roteste ca apucatul. Sau poate totusi deschizi manualul de astronomie.

| BBEgirl a răspuns:

Din cauza rotatiei Pamantului in jurul axei sale.

| wiufh a răspuns:

Pentru ca se roteste Pamantul.

| Chriss_3997 a răspuns:

Nustiulaughing

| deyutza_9162 a răspuns:

Nu ai inv in clasa a5-a?
rolling on the floor