| LoveÈℓa a întrebat:

De ce sa iubesti daca nu esti iubit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca asta simte instinctul, inima.Inima nu tine cont daca este sau nu iubit/a.ea continua sa iubeasca chiar daca stie ca nu este iubit/a sad stiu ca este trist si este greu sa uiti de cineva, dar totul va fi bine pana la urmawinking! Sper ca ti-am fost de ajutorwinking! Succes!

14 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Iubirea este ca o hrana, d-aia.

| Vizitiul a răspuns:

De ce sa f.i daca nu esti f...t? Ca sa-ti satisfacti dorintele trupesti. De ce sa iubesti daca nu esti iubita? Ca sa-ti satisfaci dorintele sufletesti.

| BebeStrumf a răspuns:

Doar daca oferi poti primi.

| carminaburana43 a răspuns:

Eu am aflat dupa trei ani ca m-a iubit cineva...de ce nu a fost in stare sa zica atunci? Nu cind deja era prea tirziu.

| DorelSudoru a răspuns:

Pentru a te simti bine...asta e cea mai mare dovada de egoism dupa minee, si asta e bine

| RoXxy a răspuns:

DAca iubesti dar sti ca nu esti iubit,atunci sa iti zic ceva draga mea:asta nu e iubire, e pura obsesie prosteasca, adolescentinawinking

| NoNameJunior a răspuns:

A zis cineva ca lumea face lucrul asta?

| Downfall a răspuns:

Asta mă întreb şi eu.
E foarte greu să iubeşti pe cineva care nu are acelaşi sentiment pentru tine. Dar uneori chiar nu te poţi abţine, chiar dacă te face să suferi faptul că şti că cealaltă persoană nu te iubeşte, deşi ai vrea să o facă.
Dar trebuie să încerci să uiţi persoana respectivă chiar dacă ţi-e foarte greu, treci peste; viaţa merge înainte.
Mult succes!

| MUTUOFERACITATE a răspuns:

LA ROCHEFOUCAULD despre iubire si respect

Barbatii nu iubesc totdeauna ce stimeaza, iar femeile nu stimeaza decat ceea ce iubesc.

| MCRgurl a răspuns:

Ca sa fii iubitlaughing

| DarkBlood32 a răspuns:

Pe mine nu iubeste absolut nimeni dar eu incer sa iubesc. sad

| needstrenght a răspuns:

Pentru ca e destinul, face parte din caracterul fiecaruia, si daca acum nu esti o sa fii iubita. O sa vezi.

| Gupy01 a răspuns:

Iubesti pentru ca asa esti tu, am fost indragostit un timp indelungat. Nici nu stii ce poate face iubirea din tine...

| didi99 a răspuns:

Pai,de multe ori, cand iubesti pe cineva, acel sau aceea se poate sa nu te iubeasca.Dar daca nu te iubeste nu trebuie sa te superi.Intr-o zi poate acea persoana te va iubi si ea pe tine. Tine minte astabig grinaca nu iubesti, nu poti sa traiesti.