| Theseus a întrebat:

De ce se usuca painea daca nu este acoperita sau intr-o punga de palstic/hartie... ceva de genul acesta?

Răspuns Câştigător
| matrix100 a răspuns:

Cred dar nu stiu sigur. se evapora apa din paine. In schimb daca o bagi intr-o punga de plastic, se evapora doar putina apa pentru ca apoi creste umiditatea in interioriul pungii. Sper ca nu am spus o prostie, mai asteptam si alte pareri happy

1 răspuns:
| DascaluViorel a răspuns:

Aierul absoarbe umezeala, este exact acelasi proces ca si cum pui hainele la uscat