| PopândăuIRătăcit a întrebat:

De ce se usuca painea cand n-o bagi intr-un "vid"?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Cat de elaborat raspuns doresti? ---ea pierde apa din compozitie in contact cu aerul( cand ii determini, in laborator continutul de apa, cantaresti (la balanta analitica ), o anumita cantitate inainte si dupa uscare( intr-o etuva)--- diferenta intre cele doua cantariri reprezinta apa pierduta prin uscare ).
Prin ambalare in vid ( intr-o punga din care s-a scos aerul), umiditatea initiala a painii se pastreaza tocmai pentru ca, apa nu se poate evapora in lipsa aerului si a ventilatiei. Ambalarea in vid nu garanteaza si pastrarea pe timp indelungat a produsului caci, exista bacterii care se pot inmulti si provoca alterarea chiar si in mediu fara aer( anaerob). Multumit de explicatie?

| NoChanceForUs a răspuns (pentru alessia5158):

Hai să discutăm despre bateriile care trăiesc în mediul anaerob.laughing

6 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! In contact indelungat cu aerul, se usuca.

| PopândăuIRătăcit explică (pentru Siracuzia):

Speram la un raspuns mai elaborat si explicit.big grin

| AncaElla a răspuns:

Ti-ai raspuns singur.

| kingRing a răspuns:

In ea intra aer si se usuca asta tot big grin

| dana04dana a răspuns:

Din cauza oxigenului.