| MeScorpion a întrebat:

De ce sunt oamenii cinstiti inadaptatii societatii? Logic. De ce?

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Cred ca trebuie privit invers: Societatea este inadaptata lor.

16 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Pentru ca a trai in societate trebuie sa accepti compromisuri.Neacceptarea lor duce la concluzia inadaptibilitatii si deci rateului pe plan social.

| mgtow a răspuns:

Pentru ca stiu de ce-s in stare dusmanii si isi vad de viata lor fara sa se implice in belele.

| evenso a răspuns (pentru mgtow):

Bun raspuns...
Felicitari!

| mgtow a răspuns (pentru evenso):

Si eu sunt o persoana de treaba (putine sunt ca mine si am cunoscut oameni care sunt langa tine cand ai vreo problema sau dai de un necaz) chiar daca stau departe de orasul meu din Romania dar prefer sa nu ma implic cu ciudatii care stau prin zona mea din cauza ca vor sa profite de mine si eu le arat ca nu-s jucaria nimanui.

| evenso a răspuns (pentru mgtow):

Cam asa procedez si eu, fiecare persoana isi creaza lumea lui izolandu-se pe cat se poate de ceea ce crede nonvaloare.

| MeScorpion explică (pentru mgtow):

Care dusmani? Si ce bele? Fii mai explicit/a.

| mgtow a răspuns (pentru evenso):

Bine faci, important e sa inveti sa ajungi o persoana cu studii (chiar daca nu conteaza sa ai facultate/liceu sau profesionala ori 10 clase ci important e sa fi om) si in viata vei fi apreciat mai tarziu sau devreme.

| mgtow a răspuns (pentru MeScorpion):

Cand iesi afara si lumea te vede ca o duci bine in viata au invidie pe tine, vor sa-ti faca viata grea si profita de tine. Chiar daca nu toti romanii sunt asa cu noroc mai gasim persoane de treaba si cea mai buna solutie e sa te descurci singur in viata mai ales fara prieteni multi si putine iesiri pe afara faci economie si traiesti numai bine din salariul minim pe economie daca e cazul.

| MeScorpion explică (pentru mgtow):

Salaam,saalam!

| shadovv a răspuns:

Deoarece majoritatea oamenilor sunt necinstiti. Fa tu matematicile.

| Romanian a răspuns:

Societatea este cea inadaptata oamenilor cinstiti.

| Remus82 a răspuns:

Pentru ca incurca pe cei nedrepti.

| 220V a răspuns:

Corectitudinea ii o slabiciune in prezent

| Woodenpints91 a răspuns (pentru 220V):

La limita penibilului b-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt adaptata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii zicala "o mana spala pe cealalta si amandoua spala obrazul"? la el si cu societatea... daca nu esti parte din rutina poti sa spui "la revedere".