NOname
| NOname a întrebat:

De ce tocmai cei care au încălcat de nenumărate ori şi continuă să încalce regulile scrise şi nescrise, care ţin de bun simţ şi moralitate, au tupeul să-i acuze pe ceilalţi de încălcarea acestor reguli (indiferent dacă acestea au fost sau nu încălcate)? Ca să-i critice pe ceilalţi n-ar trebui să-şi corecteze mai întâi propriile defecte, să-şi revizuiască propriul comportament? N-ar trebui să fie ei înşişi nişte modele?
Accept cu uşurinţă şi chiar recunoştinţă criticile din partea unor oameni corecţi, cu bun simţ, inteligenţi, educaţi, binevoitori, nu şi din partea celor care ei înşişi sunt nişte exemple "aşa nu!" şi îşi permit să-şi bată joc de ceilalţi.
Nu e amuzant cum unii văd paiul din ochiul altuia şi nu văd ditamai bârnă din ochiul lor?
Nu ştiu cum pe voi, dar pe mine una mă dezgustă cei care dau lecţii, pe care ei înşişi nu le aplică.

Răspuns Câştigător
| Dina a răspuns:

E mai usor sa te uiti pe celalalt deal care este mai departe decit dealul care se afla chiar sub nasul tau. Faptul ca altii dau lectii pe care ei insisi nu le aplica spune ca ei nu vad ce fac ei insisi,dar intotdeauna gasesc partea negativa la altii, adica ei incearca sa fie mai presus ca altii, nedadindu-si seama care e de fapt situatia...

57 răspunsuri:
NOname
| NOname explică:

MaDoaren1DeTotCeEsteInJurulMeu: http://www.tpu.ro/......pul-de-a/.

Eu nu acuz niciodată fără dovezi, ei da, deşi i-am dat voie să facă print screen-urile chiar şi din privat. De ce nu le fac? Simplu. Pentru că n-au de unde. Cu 3 dintre cei 4 care susţin, cum că aş fi avut un limbaj neadecvat în privat, nici măcar n-am stat de vorbă vreodată. Oare nu este evident cine minte? Dacă existau dovezi, se aduceau până acum.

NOname
| NOname explică:

Apropo, asta numesc eu "dovezi":

1. http://i.imgur.com/2gqD9.jpg
2. http://i.imgur.com/yUVT8.jpg
3. http://i.imgur.com/6N6V6.jpg
4. http://i.imgur.com/xpUrg.jpg

http://www.tpu.ro/......a-voastra/

O întrebare care a fost raportată (de autor: http://www.tpu.ro/utilizator/aktwq, care are şi conturi multiple, de pe care atacă liniştit, fără să-şi păteze contul principal, şi se votează singur: http://www.tpu.ro/utilizator/fflw ) de mai multe ori la rând şi respostată pe site, pentru că nu încălca regulamentul. Dar faptul că era incomodă pentru unii, arătând adevărata lor faţă, i-a determinat să scape de ea, ca să nu existe dovezi. Prea târziu însă. Dovezile există deja.

Nu încerc să par ceea ce nu sunt. Doar spun ceea ce gândesc. Dacă unii nu cred că mai există şi oameni ca mine, este strict problema lor. Şi nu vreau să fiu plăcută de toţi, ceea ce ar fi şi imposibil. Vreau doar să nu mai fiu acuzată de ceva ce n-am făcut şi să fiu lăsată să-mi desfăşor activitatea în linişte.
Dacă e să fim corecţi, să fim corecţi până la capăt!
Dacă aveţi ceva împotriva mea, măcar argumentaţi-vă părerile, aduceţi dovezi! Că să arunce cu insulte şi ironizări de prost gust poate oricine!

NOname
| NOname explică:

Iar print screen-urile legate de utilizatorul Kronstadt au surprins un limbaj într-atât de vulgar, încât aceştia nu pot fi postate pe un site public, plin de copii. Cine doreşte dovezi ale comportamentului lui, să le ceară administraţiei site-ului! A avut un limbaj într-atât de vulgar şi violent, încât administratorii au fost nevoiţi să-i şteargă postările respective, avertizandu-l de fiecare dată, că dacă nu se va opri, va fi penalizat. Nu era suficient să fie doar raportate, dar să apară în continuare pe contul lui, pentru că tot exista un risc să fie citite de minori. Din acest motiv unii, care au mai şi lipsit în acea perioadă, nici nu ştiu despre ce exact este vorba şi îl apără fără cunoştinţă de cauză.
Şi vă asigur, că nu m-a jignit/înjurat doar pe mine fără motiv, fără să-l fi provocat cu ceva, ci a făcut-o cu mai mulţi utilizatori, obligându-i să-l raporteze. Şi sunt de părere că un astfel de comportament nu putea să Nu fie penalizat în vreun fel.
El este singurul vinovat pentru ce i se întâmplă. Nimeni nu l-a pus să înjure, să ameninţe, să calomnieze... Această suspendare este strict meritul lui.
Nu-i reproşezi victimei unui abuz, că agresorul e după gratii!

NOname
| NOname explică:

JustitiarulilsustinepeincarceratulKronstadt, nu mă obliga să postez aici perlele lui Kronstadt! Ştii că nu pot. Dar dacă eşti foarte curios, ţi le pot trimite în privat, şi nu doar eu. Cel puţin 4 persoane care se află acum de faţă îţi pot confirma cât de jos a coborât cel pe care îl susţii.
Niciodată nu a fost un sfânt, aşa că nu mă refer acum la limbajul lui obişnuit, care mereu avea o doză de agresivitate şi era destul de vulgar, cel cu care ne-am şi obişnuit de altfel. Mă refer acum la nişte înjurături, pe care în proporţie de 95% nici măcar n-am mai auzit vreodată, nici nu ştiam că există. Sper că îţi poţi imagina acum.

Şi stai liniştit, nimeni nu este suspendat pentru nişte ironizări sau un limbaj ceva mai dur, ci doar în cazuri când într-adevăr merită.
Au existat dovezi, care s-au verificat şi s-au luat măsuri. Aşa se procedează în orice comunitate civilizată. Nimeni nu este pedepsit, dacă nu merită.
Dacă nu vă vine să credeţi, cereţi aceste dovezi administraţiei site-ului şi nu vă mai luaţi de cei care îşi văd de treaba lor şi încearcă să ajute!
Vă asigur, că dacă Voi aţi fi fost cei înjuraţi şi ameninţaţi cu moartea, v-aş fi auzit acum spunând cu totul alte lucruri. Dar ştiu că e greu să vă puneţi în locul altcuiva, de aia nici nu v-o cer.

Toţi greşim, nimeni nu-i perfect, dar până şi greşelile, gravitatea lor, au o limită.
Când unul dintre prietenii mei greşeşte, încerc să-i dau un sfat bun, să-i arăt unde a greşit, să-l ajut să nu se mai autodistrugă... Nu-l încurajez să procedeze la fel şi mai departe. Dacă îi sunteţi prieteni cu adevărat, ajutaţi-l să treacă peste crizele lui de violenţă, pe care nu le poate stăpâni şi care mereu îl trag în jos! Ştie să fie şi inteligent, şi civilizat, şi respectuos, când vrea (!), dar când are câte o criză, devine de nerecunoscut, rade tot în jurul lui şi nu-i mai pasă că e pe un site public plin de copii şi dacă atacurile lui au o logică, o bază, sau nu. Nu ştie (şi nici nu vrea) să-şi stăpânească furia, care, bănuiesc, e una foarte veche şi netratată. Ajutaţi-l în această privinţă, dacă ţine-ţi la el, pentru că toate problemele i se trag de acolo.

NOname
| NOname explică:

Iar tu, antitemepenet19191, linişteşte-te, nu ţi-am raportat nici o întrebare şi chiar nu înţeleg ce e cu această atitudine şi ce ai cu mine. Nu raportez ceea ce NU încalcă regulamentul, să fie clar!
Cere reactivarea întrebării, şi dacă într-adevăr a fost raportată abuziv, va fi reactivată. Am experienţă în domeniu (la câte întrebări mi s-au raportat până acum...), aşa că ştiu ce spun.

Şi nu mai acuza, când totul e doar rodul imaginaţiei tale! Te transformi doar în cineva lipsit de credibilitate.

NOname
| NOname explică:

Nu, Klepto, n-ai fost deloc stupid, ţi-ai exprimat părerea şi ţi-o respect. Ai fost imparţial şi nu te-ai temut să-ţi expui punctul de vedere, dar fără să fii nesimţit, ceea ce mă face să te respect şi mai mult. Şi în mare parte sunt de acord cu tine. Nu trebuia să-mi pese de atacurile lor. Însă sunt şi eu umană, nu sunt de piatră şi mi-e greu să nu vin cu nişte contraargumente, atunci când sunt acuzată pe nedrept sau insultată. Când ştii care este adevărul, e greu să taci. De multe ori, când taci, se interpretează cum că n-ai avea nimic de spus, şi nu e deloc aşa. Vreau doar să lămuresc totul şi să pun odată capăt acestui circ.

Întrebările mele de ieri (care au şi fost raportate, adevărul devenind prea incomod, dar şi reactivate între timp) nu sunt atacuri (în orice caz nu la persoană, ca în cazul unora), ci doar încercarea mea de a clarifica nişte lucruri, fără să dau însă replici la întrebările celor care s-au trezit brusc cum că au ceva cu mine, în care sunt insultată şi calomniată. Nu am de gând să răspund la fiecare atac în parte. M-aş consuma în zadar, pierzând energie şi timp. Mai bine în orele salvate ajut pe cineva cu un răspuns-două.
Plus, întrebările mele sunt vagi şi ample şi se aplică la multe situaţii din viaţa oricărui om şi cred că multora dau de gândit.

Şi da, e simplu, în cazul lui Mihai i-am apărat iubita, pe care El o ataca, şi pentru asta se răzbună acum.
Iar în cazul lui Kronstadt am fost prost înţeleasă acum vreo două-trei săptămâni şi faptul că am fost de acord cu părerea unui alt utilizator, fără să-l atac însă pe Kronstadt, a declanşat totul.
A, uite, am şi găsit întrebarea: http://www.tpu.ro/......m-sustin/.
Postările lui excesiv de vulgare din această întrebare au fost şterse, aşa că vei putea să-ţi faci doar o părere parţial corectă, dar se înţelege din al doilea răspuns dat de mine, că n-am încercat să-l provoc sau să-l atac, cu toate că el asta a înţeles sau a vrut (!) să înţeleagă şi din acea zi au început atacurile, ameninţările şi înjurăturile. Chiar n-am avut nici o intenţie să declanşez vreun război, iar în "Idem cutărică" n-a fost nimic personal sau provocător. Doar o simplă părere referitoare la întrebarea lui.
Din acea zi i-am tot ignorat atacurile, dar nu se oprea. Cum spuneam, când are o criză, devine de nerecunoscut, reacţionează haotic, iraţional, extrem de violent şi orice ai încerca să-i spui, ar fi inutil. A încercat Cristina să-l potolească, i-a dat mai multe şanse, ştergându-i comentariile injurioase, ca s-o poată lua de la zero, dar degeaba. Se simţea tratat preferenţial (poate chiar încurajat) şi continua cu şi mai mult aplomb.
Cam asta a fost toată povestea. Am încercat să fiu cât mai imparţială în redarea ei.

Să se înţeleagă clar, nu caut scandal, atenţie sau simpatie. Vreau doar linişte, ca să pot să-mi văd de treabă şi să ajut. Pentru asta mă aflu aici de fapt, nu pentru titluri sau războaie inutile.

Îţi mulţumesc pentru sfaturi şi timpul acordat, Klepto!
Apreciez sinceritatea, bunul simţ, obiectivitatea şi capacitatea de a vedea lucrurile în ansamblu.
Se vede că eşti un om cu care se poate dialoga.
O zi bună!

NOname
| NOname explică:

antitemepenet19191, e treaba ta ce crezi şi ce nu. Deşi da, ai ghicit, nu am 27 de ani. Am 28.
La 16 ani ai tăi e greu să înţelegi unele lucruri şi să mai fii şi obiectiv, aşa că nu te condamn, deşi alţii reuşesc să le înţeleagă şi la 11 ani, deci nu contează vârsta până la urmă.

Pot să-ţi spun doar un lucru, limbajul de la "Dragoste şi Sex" (care şi el poate fi raportat, pentru asta avem acel buton roşu) nici nu se compară cu postările şterse de către administratori, care îi aparţineau lui Kronstadt. Din moment ce a Trebuit să fie şterse, îţi poţi imagina cam ce conţineau. Sau nu? Foloseşte-ţi imaginaţia! Deşi eu una nici în cele mai groaznice coşmaruri, nu m-aş fi putut gândi la aşa ceva. Te asigur, că a întrecut toate (!) limitele. Poţi să mă crezi sau să aştepţi confirmarea de la admini. Treaba ta.

Iar întrebările mi-au fost reactivate, pentru că nu încalcă nici un punct din regulament, nu pentru că aş fi fost mai specială. Există nişte reguli simple, care se aplică tuturor.

Înţeleg că vi s-a pus pata pe mine şi vedeţi roşu în faţa ochilor, ori de câte ori îmi zăriţi avatarul. Mă citiţi, dar nici nu încercaţi să înţelegeţi ceea ce spun. Nu mai fiţi atât de aroganţi şi plini de ură, nu face bine la sănătate! Riscaţi să dezvoltaţi chiar cancer. Înţeleg că aveţi nevoie de un ţap ispăşitor, de cineva în care să vă descărcaţi toate frustrările, dar nu aţi ales persoana potrivită. Numai bine!

NOname
| NOname explică:

De ce am avut nesimţirea să-i răspund la întrebare şi nu am evitat-o, cum fac de obicei cu cei care nu mă au la inimă? Pentru că eram în relaţii destul de bune şi în ultimul timp nu dădea semne de agresivitate, chiar din contră. Ca dovadă: http://www.tpu.ro/......-stangul/.
Cum bine puteţi observa nici n-aş fi avut de ce să-l provoc. Doar am răspuns la întrebare aşa cum mi-a venit pe moment, fără să mai repet ideea celui de mai sus. Răspundeam la fel şi dacă întrebarea era pusă de oricine altcineva. Nu era nimic personal.

Şi mi se pare de prost gust din partea voastră să-mi cereţi socoteală pentru răspunsurile pe care le ofer. Cât timp nu încalcă regulamentul, chiar n-am de ce să dau explicaţii de ce am răspuns într-un anume fel sau de ce am răspuns. Dar am făcut o excepţie de data asta.

NOname
| NOname explică:

Dragii mei, văd că orice aş spune, tot înţelegeţi doar ce vreţi, aşa că vă las să schimbaţi păreri despre reaua de mine între voi. Iar restul pretenţiilor la Contact, vă rog! N-am posibilitatea să citesc gândurile adminilor, ca să vă pot răspunde la întrebări. Şi eu am fost de multe ori neîndreptăţită, dar n-am venit să cer socoteala altor utilizatori, ştiind că n-au cum să mă ajute. M-am adresat direct administraţiei, ceea ce vă recomand şi vouă.
Numai bine!

NOname
| NOname explică:

Mi se pare foarte ironic cum de unii dintre voi aţi ales să atacaţi tocmai la această întrebare, nu şi aici: http://www.tpu.ro/......t-decent/.
În schimb "criticii de meserie", care dau lecţii, fără să le aplice, au stat departe de aceasta. Priceless!

NOname
| NOname explică:

Aly, bine zici.

| EmaS a răspuns:

Este mai usor sa vezi paiul din ochiul fratelui tau si sa nu observi barna din ochiul tau.Ca sa ajuti pe altii, trebuie sa fii tu un om de caracter, sa fii un model.Eu personal te apreciez foarte mult pentru ca faci treaba buna pe site,esti un model de daruire si perseverenta,dai sfaturi bune,folosesti cuvinte frumoase, constructive, care zidesc. Ajuti neconditionat fara sa astepti ceva in schimb.

| harciog a răspuns:

"Cica omul vorbeste de rau despre altii numai ca asta ii da impresia ca el ar fi corect".E mai rau atunci cind stie sigur ca e o lepra dar vrea sa abata atentia.Parerea mea este ca tocmai schimbarile astea ne definesc ca oameni si de aceea nu putem cere perfectiunea.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Intram la categoria asta, pentru ca era singura la care se mai puteau gasi intrebari cat de cat inteligente. Acum, din cate vad, au inceput sa apara SI aici eternele intrebari cretine.

| Klepto a răspuns:

Cate drama, cata incapatanare magareasca, cata rabdare herculiana, niciunu nu vrea sa capituleze, fiecare isi vede doar punctul de vedere, fiecare cu opinia sa pe care indubitabil o sa si-o sustina, excluzand orice alt raspuns, cred ca nici daca ar vedea adevarul tot nu ar fi de acord, oare nu asa este omul in general?

@NOname Ai totusi o experienta pe site, ai 27 de ani (parca), nu este prima data cand ti se intampla si nici nu o sa fie ultima.Mare branza, pe internet, in mediul virtual in care oricine face ce vrea, se poarta cum vrea, vorbeste cum vrea, ca este anonim, ai aflat ca ipocrizia are loc si in mediul virtual.
Si ce daca Mihai te raporteaza si are conturi multiple sa-si dea voturi, il ajuta la ceva voturile alea, in afara ca este posibil sa sufere de exces de zel cand se uita cante voturi are?
Raportarea excesiva nu este o problema noua pentru tine, chiar si alte intrebari banale ti-au fost raportate/sterse ca nu le place unora de fata ta, felul cum vorbesti, ce faci, cand faci, ce poti sa le faci? Nimic, ai fani si dusmani, felicitari.
Mihai a pornit jihadul doar pentru ca i-ai aparat onoarea lui Elena.
Lui nu i-a placut ca te-ai bagat in treaba, relatiile si alegerile lui si gata.Cum am spus nu este prima data cand ai "fani", nu stiu ce ai facut inainte si cum ai reactionat, numai ca lasa-le naibii de intrebari care pun paie pe foc si darama cazanul.Ce ai scris tu in intrebare descrie natura umana, si acum te-ai imbracat in armura si te bati cu morile de vant, chiar crezi ca o sa schimbi ceva?
Nu cunosti majoritatea "dujmanilor", nu o sa-i intalnesti in viata reala niciodata, pentru ce te complici atata sa arati ca tu esti nevinovata unor oameni carora nu le place si te cred vinovata.
"Nu e amuzant cum unii văd paiul din ochiul altuia şi nu văd ditamai bârnă din ochiul lor?"
Nu, nu este amuzant, este uman!

Tu te-ai bagat intr-o problema delicata cu Mihai, ti-ai expus punctul de vedere si ce ar trebui sa faca in viata sa si ce alegeri sa faca, cui ii place asa ceva? Stiu ca ai facut-o pentru Elena, stiu ca poate nu poti sa te abtii sa nu ajuti, dar cand esti ultimul cui din cosciung, mai bine o lasi balta.Tu l-ai calcat primul pe bataturi pe Mihai, acum te calca si el.
Toti asteapta perfectiune de la altii, dar nu de la ei, ca ei sunt perfecti in pielea lor si ceilalti trebuie sa se schimbe si sa se contorsioneze ca sa incapa prin modelul lor.Sa-ti imprumut fundul meu imens care atenueaza orice lovitura si durerea mea in cot, se potriveste oricui, sigur tie o sa-ti prieasca.
Kron trebuie sa iasa, tu trebuie sa intrii si sa pierzi totul ca si Iov, ca o telenovela de doi lei.
Sa se faca o regula, sa bage acolo un "This content is for adults over 18 only" sa se arate ce a spus Kron, sa se arate si dovezile impotriva ta, sa se faca un caz cu usile deschise si gata, sa se incheie tam-tamul.

Astept sa fiu stupid-izat.

| carminaburana43 a răspuns:

Ai perfecta dreptate dar astfel de elemente au fost sunt si vor fi dintotdeauna.Nu-ti face singe rau draga Noname.Eu nu ma ocup cu indivizi rautaciusi pentru ca rautatea izvoraste intotdeauna din reavointa, ignoranta si pizma.Pentru reavointa unora nu tu cu nimic nu esti mai putin desteapata sau frumoasa nu ei iti vor determina soarta.Si pe mine m-au frecat foarte multi toata viata acum am ajuns sa ma frece si cineva foarte apropiat de mine solutia e sa te iubesti pe tine insuti sa fi constienta de prorpiile tale valori si sa respecti o vorba veche din latini care zice ca a-ti porunci tie este cea mai mare forta.Cine da in altul in loc sa se controleze este o fiinta foarte slaba.

| DorelSudoru a răspuns:

Poi cred ca te referi la useri care te jignesc ah? Da se aud vorbe ca nici tu nu oi fi prea cuminte...so lasao asa ca eu mi-am luat o gramada de injuraturi si n-am mai zis nimica taci si inchite sau ma rog ajuta...ca doar asta facem pe TPU?"nu-i asa copii"laughing

| NickiMinaj a răspuns:

Toata lumea e mai mult sau mai putin ipocrita happy deal with it.
a! si toata lumea judeca pe toata lumea.

| MenInShadow a răspuns:

Stiu aceste genuri de persoane... am avut unii chiar si in clasa. si pe mine ma dezgusta, si ma si enerveaza. erau cei care facea misto si isi bateau joc de toti, insa tot ei ziceau "ce **** faci asa ma? esti nesimtit du-te ***** "
Ei se cred ca lucrurile care le fac, doar ei le fac bine, sau ca ei au voie si altcineva nu.
Ca si proverbul ala "ce tie nu-ti place altuia nu-i face", doar ca ei nu tin cont de asta, ei fac si atat. Nu se gandesc la sentimentele celeilalte persoane, daca o doare ceea ce spui tu, daca o supara, ei doar zic, pentru a fi in centrul atentiei sa pentru a parea amuzanti, desii nu stiu ce e adevaratul amuzament.
Cateodata ma intristez doar gandindu-ma cati oameni ca astia exista in lume... Nu zic ca eu poate nu sunt asa, pentru ca si eu am o maaare gramada de defecte, si mi-ar lua destul timp sa le zic pe toate, dar incerc sa le corectez
Chiar ma uitam pe facebook acum putin timp, un "smecher" ii spunea unui baiat, ca are nasul mare, si cand acesta i-a zis "eu am nasul mare, dar tu ai si parul urat, ochii mici si esti si galbejit" acela a inceput imediat cu amenintari, si sa insulte gen "bai asta iti rup capu daca mai zici asta! sa vezi ce petarde-n cap iti dau cand te prind", de parca el ar fi fost prea frumos.
Oricum, nu prea ma astept la multa educatie din partea multor romani. am fost 1 an in strainatate, si am vazut acolo oameni veseli, civilizati, scapati de grija aia "aoleu, daca ma vede ala, iar ma bate, ca nu ii place lui cum arat" si iti e frica sa iesi pe strada.

| DakotaRoyse a răspuns:

E mult mai uşor să îi vedem pe alţii decât pe noi înşine.
După ce reuşim să ne autocontrolăm, putem considera că avem *un soi* de drept să-i controlăm pe alţii.

| justitiarul a răspuns:

Sa zicem ca acolo l-ai provocat subtil cu acel "idem Ionutz".
Auzi? Am si eu o intrebare pentru tine! De ce a trebuit sa raspunzi la intrebarile lui din moment ce stiai clar ca nu prea te are la inima? Daca asta nu se numeste provocare atunci nu stiu ce e.

| justitiarul a răspuns:

Pata pe tine? Fii serioasa! Esti prea lipsita de importanta ca sa ma intereseze chenarul tau imaginar.
Nu am spus ca ai avut "nesimtirea'sa ii raspunzi asa ca nu imi pune vorbe in gura.
Daca din raspunsul lui la intrebarea ta 'inteligenta" despre silicoane ai inteles ca erati in relatii bune mai ai multe de invatat despre oameni.Sincer cred ca a fost un mesaj postat la misto si atat!
Cred ca nu ma deranjeaza faptul ca Kronstadt a fost suspendat din cauza ta cat ma deranjeaza starea de dictatura ce s-a instalat pe aici de o vreme incoace si de care esti responsabila oarecum.
Le dai nas picilor de 10 ani care te-au votat cu nemiluita iar ei raporteaza in disperare orice intrebare sau raspuns in care zana este mustruluita.
A scazut mult valoarea acestui site si vina iti apartine in totalitate.
Nu te astepta la jigniri gen Kronstadt din partea mea, n-o sa ai ocazia pentru ca nu sunt genul chiar daca vei incepe probabil sa ma provoci desi cred ca ti-ai dat seama ca ai strica orzul pe gaste facand asta.Nu pari de 28 de ani, din gandire si exprimare ti-as da cel mult 18. Dar na, pana la urma e bine sa te mentii tanar!

| justitiarul a răspuns:

De regula nu iti citesc intrebarile pentru ca marea majoritate sunt lipsite de logica si te pierzi in amanunte incercand sa filozofezi.Asa ca am ales una la intamplare ca sa iti transmit mesajul meu!
Si mai am ceva de spus; cele mai multe intrebari ale tale nu isi gasesc locul la stiinta si filosofie ci cel mult la banalele conversatii!

| justitiarul a răspuns:

NOname nu esti deloc victima doar cred ca iti place sa te victimizezi mult, mai ales in cazul de fata.Agresor Kronstadt? Gratii? Folosesti deja cuvinte prea mari si exagerate.
Dar se apropie ora cand copilasii TPU-upui merg la culcare si au nevoie de povesti...Ai putea incepe asa"Afost odata o zana buna, care a devenit victima unui agresor ce acum sta dupa gratii.Noapte buna copii!"
Asta e calitatea TPU-ului oameni buni! In loc sa ne amuzam la postarile pline de umor si haz ale lui Kronstadt, adormim citind povestile cu victime, agresori si gratii ale lui NOname! postat la 25 August 2011 17:08
Raspuns raportat de ceata de aplaudaci a lui Noname.Asta si cel dinaintea lui.Rusine!

| justitiarul a răspuns:

Jelli mai fata ai terminat porumbul de cules? Urmeaza strugurii! Da-i drumul si lasa oamenii mari sa-si rezolve problemele.

| justitiarul a răspuns:

Pt.Kronstadt :As zice ca "probele"sunt suficiente.Desi nu aveam cont atunci pe site stiu ca un alt user expert a fost suspendat pentru mai putin de atat.
As mai adauga la ce spui tu si modul abuziv si barbar in care raporteaza.NIMENI nu are voie sa ii dea peste nas(ce sa vorbim de jignire?).Cum ramane atunci cu critica, constructiva a carei adepta spunea candva ca este?
De ce e suparata pe mine? Ca i-am spus ca te-a provocat intentionat si in mod repetat pana cand si orice sfant si-ar fi iesit din pepeni si i-ar fi strecurat o vorba printre dinti.
Si de atunci a inceput nebunia.Raportari peste raportari!
Mai grav e ca influenteaza in mod negativ miile de mucosi de aici ale caror caractere sunt in fasa, incurajand spiritul de turma.
Alaltaieri vine cu un tupeu fantastic pe blog si spune"Jelli nu injura"ori altii ii dadeau citate si nu numai din teribila jelli care injura ca la usa cortului.Deci unde e Noname cea corecta?
Si ce mama naibii ajuta? Peste 80%din raspunsurile ei sunt copy-paste.
Intrebarile ei, asa cum am mai spus sunt de toata jena.Filozofii rasuflate marca a la Noname la care doar pustimea fara minte se baga sa raspunda.Cum am mai spus, la un user al anului as fi avut pretentia sa vad o intrebare sau un raspuns care sa ma dea pe spate si sa-mi spun"fata asta merita".
Si ce ma dezgusta e tupeul ala gretos:eu te dau afara pe usa iar tu imi intri pe fereastra.Cand vezi ca nu esti placut de un user sau de un om in general, evita-l mai frate nu i te baga pe gat.
In fine! O sa iti fie raportata intrebarea sau daca nu mie raspunsul pentru ca ea asta stie sa faca! Jenant! postat la 28 August 2011 14:08
Dincolo unde am postat raspunsul ti-a fost raportata intrebarea Kronstadt asa ca ma mut si eu ca tiganul cu cortul. Daca asta nu e abuz clar atunci ce mama dracu e?

| justitiarul a răspuns:

Jelli pai n-ai zis mai ca stai la tara? Ce conteaza unde te-ai nascut?

| PetreConstanta a răspuns:

Nu uita hotul striga hotul - sper ca ai inteles - vorba din batrani

| ioana1704 a răspuns:

Ataca ca sa nu fi atacat! Ei sunt cei cu bani. Legea o face cel cu bani!