| Ezyo a întrebat:

De ce zambeste Mona Lisa? big grin

Răspuns Câştigător
| SouthOfHeaven a răspuns:

Ca sa dea bine in poze happy

22 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Fiidca nu avea motiv sa fie suparata.

| Leocerba a răspuns:

Am o varianta enervanta, cu un cercetator care a descoperit dupa nivelul grasimii din jurul ochilor ei si dupa rotunjimea obrajilor ca zambetul nu tine atat de mister cat de colesterol.
Dar am si o varianta interesanta, e clar ca zambetul e misterios, poate si pentru ca : http://www.wix.com/rossylor/gioconde
(Tredici Gioconde Nude )

| Leocerba a răspuns:

Elasexygagica, asta nu-i o intrebare picanta despre sex, de ce vrei, musai, sa-l bagatelizezi chiar si pe da Vinci?! tu n-ai un pictor preferat?
Imi fac, totusi, iluzii ca ai si tu o latura idealista care vibreaza la vederea unei opere de arta happy si ti-o spun cu toata prietenia.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

...da mai, @Ela, sau se amuza de ce vedea...

| Polaris a răspuns:

Nu se ştie ce făcea da Vinci în spatele pensulei, omule. E probabil la fel de misterios ca giulgiul de la Torino.

| AlexC a răspuns:

Daca te uiti atenta la tot tabloul vei vedea ca in spatele ei se afla o apa ce sta sa o mature pe saraca Mona. E impacata cu gandul ca va muri. De aia zambeste.

| elasexygagica a răspuns:

Pentru ca davinci era dezbracat cand picta si lu mona eu placut ceo vazut intre picioarelove struck de aia are ea zambetu perfect love struck

| BRG a răspuns:

Deoarece a fost la dentist și și a făxcut detartraj, iar acum are dinții albi, poate zîmbi, că cu dinții galbeni nu se uita nimeni la poză.

| BRG a răspuns:

Și a făcut vroiam să spun.

| Classy a răspuns:

Ca sa nu o mai lungesc, draga mea, uite aici: http://www.artline.ro/De-ce-zambeste-Mona-Lisa-A-12827-1-n.html

| MasterGoldX a răspuns:

Pentru k4 3 f3r1c1t4 k4n6 1m1 s0g3 4k4d34u4

| cipp94 a răspuns:

Pentru ca asa ar fi dorit Leonardo da Vinci sa faca.

| PlaiCuBoi a răspuns:

Ca o vazt` intrebarea ta ma C8pil Parpandel

| Anastasiaa a răspuns:

Ca pictorul era foarte amuzant.

| onename a răspuns:

Ca era pozata laughing

| xGloryaax a răspuns:

Ca e fericita rolling on the floor

| Dăă a răspuns:

Pentru ca poate laughing

| NuMaCheamaToni a răspuns:

Ca sa nu stea serioasa!

| johncena2010 a răspuns:

Ca sa iasa bine in poza big grin

| Xplicit a răspuns:

Pentru ca deoarece extorsiunea burlanului...NU
Pentru ca deoarece DaVinci a pictat-o in toata splendoarea ei(era gol im momentul fabricarii picturii manual) 6 CAI