| Vizitiul a întrebat:

De cunoscut, ajungi sa te cunosti cu adevarat atunci cand ai dese tangente cu lumea sau atunci cand rupi orice legatura cu ea?

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

De cunoscut te cunosti atunci cand relationezi cu oameni.Suntem atat de diferiti.Iti dai seama ce fel de om esti atunci cand ai de-a face cu oameni mai rai,avari,lacomi,invidiosi. Daca poti sa fii bun cu ei sa ai intelegere si rabdare,sa-i accepti asa cum sunt, esteO.K. Daca nu, inseamna ca nici tu nu esti cu mult mai bun.Nu poti sa scoti din visteria inimii decat ceea ce ai. Daca ai dragoste,vei scoate dragoste in orice circumstanta te-ai afla. Daca ai rautate, te vei simti in elementul tau sa raspunzi cu rautate, si te vei justifica ca asa merita sa fie tratat.

greece12
| greece12 a răspuns:

De cunoscut, ajungi sa te cunosti cu adevarat atunci cand dupa dese tangente cu lumea, rupi orice legatura cu ea.

| NOBODY a răspuns:

De cunoscut nu cunoști niciodată.

| Chrysk2 a răspuns:

Altceva am inteles laughingam pus si de 2 ori din greseala

| Chrysk2 a răspuns:

Pai,atunci cand cunosti multa lume,vezi pana unde poti sa duci si ce poti face,daca stai in fata calculatorului toata ziua si citesti ceva care te incanta,dar nu mergi sa il faci, nu ai de unde sa stii daca il poti face sau nu.
DA, ca sa te cunosti trebuie sa cunosti persoane sa fi intr-un mediu care nu il cunosti foarte bine etc.

Respect,
ChrysK2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba dany al dracu esti,asta merita doua raspunsuri,numai prin imitarea viciilor( bune sau nebune) altora ne dezvoltam,asa ca trebuie sa socializam
sa nu uitam ca mai este credinta in Dumnezeu,aici trebuie sa rupi legatura cu lumea deoarece numai tu trebuie sa stii si sa aflii unele chestii care, daca esti destept, le pastrezi in sufletul tau, nu sunt eu borgeala ala dar am zis din suflet
ce dracu facusi ma, iar te-a juganit?laughing alea cu pypa nu sunt vechi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind incepi sa te cunosti in mod normal incepi sa-i cunosti si pe ceilanti si nu vei avea probleme in a slobozi adevarul despre om in mod brutal, in fata, direct si fara ocolisuri.Asta nu ti se va ierta si chiar de nu vei vrea, vei avea tangente cu majoritatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei te poti cunoaste in ambele sexuri, pe tine insuti.si cand esti tangent si cand esti incontratangent cu lumea inconjuratoare.parol,nene iancule.