| norby_8572 a întrebat:

Ce carte ma sfatuiti sa imi cumpar, sunt incepator la citit, nu am mai citi prea multe carti?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Sunt o gramada de carti mai usoare pentru incepatori insa iti dau eu niste titluri:
alexandru dumas-masca de fier
lewis carroll-alice in tara minunilor
lewis caroll-alice in tara oglinzilor
rudyard kipling-cartea junglei
F. B. hodgson-micul lord
daniel defoe-robinson crusoe
carlo collodi-pinocchio
jontana spry-heidi fitita muntilor
cred ca iti ajung asteahappy lectura placuta!:*

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cismigiu and comp de Grigore Bajenaru. E o carte usoare, pe intelesul tuturor dar si captivanta, povesteste viata de liceu a autorului, cu glume, cu pozne, cu intamplari etc.Am citit-o si mi-a placut.Numai bine

| adutzadragutza a răspuns:

Pai e frumoasa si Heidi fetita muntilor(eu am citit-o si e superba), Singur pe lume (o ador), Merry Popins, Alice in tara minunilor, Cartea junglei, Micul lord, aaa si una care e foarte frumoasa si e chiar de copii si e si amuzanta este Tom Sower, astept funda happy

| Mihai0301 a răspuns:

Harry Potter

| playstow a răspuns:

Sa inteleg ca alfabetul il stii?
in acest caz, daca tot esti incepator iti recomant Limba romana de clasa a II a