| AlexSalutir a întrebat:

Doresc sa-mi cumpar un ametist doar ca majoritatea sunt facute in laborator. Acestea sunt ieftine si nu au nici o energie. Stiti voi de unde as putea sa cumpar unul bun? Ce sfaturi imi puteti da? M-am gandit sa merg la un amanet ca poate gasesc acolo dar nu am nici o experienta legat de aceasta. Dau funda, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1. cauti prin targuri "bombe vulcanice" sectionate. 2. "energia" cristalelor consta doar in modul in care tu reusesti sa interpretezi logic si rational sentimentele/trairile din timpul meditatiei de tip yoga. bafta deasa si mult succes

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la bijuterie, ca alea-s sigur naturale, dar si scumpe!

| johnnny123 a răspuns:

Am auzit că ametistul de Cernobîl are cea mai multă energie.

| HadesSs a răspuns:

Te-ai uitat la prea multe filme laughing

| IIIshaneIII a răspuns:

Trebuiesc bagate la incarcat, probabil se vand fara acumulatori

| CVane a răspuns:

Nu au energie? laughing La ce te referi?

| DomnulMacaroana a răspuns:

De ce ar avea unul natural energie si unul artificial nu? Si la ce energie te referi? La efectul piezoelectric? Se manifesta si la cele artificiale.