| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Doriti libertate, o obtineti, dar stiti ce aveti de facut dupa ce o primiti?

13 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Libertatea in ce sens, nu suntem liberi?
Logic ar fi ca dupa ce obtinem libertatea fiecare o sa faca ceva ce era interzis papa atunci.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Ma bucur de ea, bineinteles.

| onasis1961 a răspuns:

Acum este foarte multă faţă de fostul regim.Dar ne cam batem joc de ea.

| Unffox a răspuns:

Cand ne dorim ceva atat de mult... nu obtinem.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Eu sunt liberă.
Nu mă constrânge nimic.
Nu îţi dau link de pe youtube că nu vreau.
Pe curând!

| WhatheWow a răspuns:

Eu cred ca cei mai multi, dupa ce o primesc, incearca sa-i afle limitele.

| reihiuke a răspuns:

Despre ce libertate este vorba? Oamenii nu sunt liberi. Daca e soare, sunt fericiti, daca ploua sunt tristi, daca au tigari sunt fericititi, daca nu au tigari sunt tristi, daca isi beau cafeaua dimineata sunt bine dispusi, daca nu, sunt nervosi. Mai sunt deranjati si daca cineva se uita urat, daca nu curge apa, daca x nu a facut ceea ce a promis, daca nu a ajuns autobuzul la fix, daca vecinu a votat cu USL, etc. Unde e libertatea omului, cand cel mai mic element exterior ne influenteaza fiecare gand/emotie/miscare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum intelegi termenul de libertate. Si un detinut poate fi liber, chiar daca traieste inchis. Doar ca libertatea lui este limitata, la fel cum este si a noastra. Nimeni nu e liber 100%.

| CryChristiAN a răspuns:

Desigur. ma bucur si profit de ea.happy
Toti trebuie sa avem drepturi si egalitate intr-acestea.
Sanatate!

| GoddessMaui a răspuns:

M-am nascut libera, am stiut ce sa fac cu ea si stiu in continuare ce voi face cu ea, neconditionat.
http://www.youtube.com/watch?v=Kb13CbUO11M

| Delicacy a răspuns (pentru GoddessMaui):

Ia şi de aici puţină libertate, fumeaz-o în linişte...
http://www.youtube.com/watch?v=wHx7vaa9Fwo

| GoddessMaui a răspuns (pentru Delicacy):

Azi noapte am fumat niste fantezii cu tine :x
http://www.youtube.com/watch?v=I3D2jYiwJOE

| Delicacy a răspuns (pentru GoddessMaui):

Şi eu am visat că ţi-am dat cu zăpadă în urechea stângă thinking