| MeScorpion a întrebat:

Dragostea este triumful fanteziei asupra inteligentei. Sunteti de acord sau nu? Explicati.

6 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Asta ar inseamna ca dragostea sa fie o fantezie, nu? Daca e o fantezie, nu mai este dragoste, si doar atunci putem spune a triumfa asupra inteligentei. Iti dai seama ca, daca esti fantezist, inteligent nu mai poti fi. Daca vorbim de-o dragoste adevarata, iti dai seama ca aceasta aduce un plus inteligentei celor implicati.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Fantezia mea cea mai fierbinte este vinul fiert. Nici nu-ţi imaginezi ce tandră sunt cu cana de vin atunci când îl beau. Asta da, dragoste!

Răspuns utilizator avertizat
| dexro a răspuns:

Recomandat este sa nu, dar la unii invinge prea usor inteligenta, iar in momentul in care dragostea este prea puternica devine penibila. De exemplu uni tip ii place de o tipa si ei nu ii place de el in cazul in care triumfa dragostea asta o sa se tarasca ca boul si o sa se faca de *** cu insistente si cine mai stie cu ce, iar tot ce o sa obtina o sa fie doza de umilinta. In schimb daca inteligenta invige intr-un caz ca asta el merge mai departe si cauta pe altcineva.
Sau uite in cazul unei relatii existente... Daca renunti la inteligenta ajungi sa fi gelos aiurea, esti indragostit dar nu ai si incredere nu vezi, nu esti capabil sa cunosti persoana de langa tine ramai indragostit doar pana o sa te epuizeze certurile, daca inteligenta predomina o sa vezi cu ce om traiesti si o sa stii ca totul ii ok daca iese in oras si ca nu este nevoie sa iti bati capul aiurea gandindute la cine stie ce prostie.
Faptul ca inteligenta triumfeaza nu inseamna ca nu exista dragoste.

| CodrutM a răspuns:

Suna ca o tema de casa...
Oricum, e adevarat. Uiti de ratiune, logica, principii, orice cand esti indragostit. De aceea se zice ca iti ia mintile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In momentul cind omul trebuie sa fie una cu toate greseste si le separa.