| JamilaGizeh a întrebat:

"Frumusetea vine din interior", sunteti de acord? Cum explicati asta?

6 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Pai... stii, degeaba esti frumoasa daca inauntru esti varza. Poti sa ai un chip frumos, iar pe dinauntru sa ai un caracter mizerabil. E adevarat ca prima data, pe om il atrage infatisarea, dar cand ajungi sa cunosti o persoana, ii vezi interiorul...
Si da, sunt de acord. Nu poti sta cu cineva doar pentru ca e frumos. Efectiv, nu iti foloseste la nimic acea frumusete. Pe cand, daca ai un suflet bun, un caracter admirabil si onest, este altceva. Parca acea frumusete de vede si din afara, radiezi intr-un fel. Nu stiu cum sa explic, dar cu timpul o sa vezi ca asa sta treaba...

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

N-ai observat că mulți oameni sunt hidoși atât în interior cât și în exterior? Știi, răutatea te urâțește.
Sau mai e și varianta a 2-a cand aspectul e frumos și interiorul dezastruos.
În plus mai e și un exemplu real in legătură cu frumusețea ce vine din interior pe care îl știm cu toții: Iisus.

| NedeaAndrei a răspuns:

Gandeste-te la o cireasa superba, mare asa, bine coapta si rosie, si care e stricata pe dinauntrulaughing Cam despre asta e zicala, pe scurthappy!

| FUCKy0u a răspuns:

In primul rand daca esti o persoana buna la suflet iti iese pe fata.Adica nu te uiti urat si ai niste trasaturi mai finute ca sa zic asa.Desigur nu e obligatoriu.Adica tu ce-ai alege:un om superb care are un caracter de 2 lei sau un om mai uratel care are un suflet de aur?

| SairiaBlock a răspuns:

Da, sunt parţial de acord.
Cel mai bun exemplu cred că este filmul Beastly, pe care ţi-l şi recomand dealtfel happy.
Hmm..acum să trecem la întrebarea ta.
Poţi fi cel mai frumos om de pe pământ, dar dacă ai sufletul negru, nu vei ţine pe nimeni lângă tine.
Dar, dacă nu eşti frumuseţea mondială şi ai un suflet buuun, atunci vei câştiga respectul multora.
Şi sunt muuulţi oameni frumoşi, dar foarte proşti, foarte enervanţi.
Daaar, de ce am spus parţial: de multe ori şi aspectul îţi scoate în faţă personalitatea. Dacă un om are aspectul neîngrijit, îi va îndepărta pe toţi de lângă el, chiar dacă poate are o inimă mare. Dar, dacă omul va avea un aspect îngrijit (şi aici nu mă refer să fie mare frumuseţe), va câştiga măcar o discuţie cu persoana cu care doreşte.
Cam asta e părerea mea!

| mirunik2you a răspuns:

Pai de exemplu:dintre o fata frumoasa dar rea, barfitoare si enervanta si o fata putin mai "urata" (sa zicem) dar care stie sa se comporte, vorbeste frumos si care este o foarte buna prietena pe care ai alege-o?