| cocoshanell a întrebat:

Dumnezeu, cea mai Frumoasa Descoperire a omului?
s au omul cea mai frumoasa creatie a Lui Dumnezeu?
voi ce zice ti?

Răspuns Câştigător
| deny11397 a răspuns:

Omul, cea mai frumoasa creatie a lui Dumnezeu happy

15 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Omul, locatar al planetei Pamant, existent, curios si inventiv, dincolo de realitatea palpabila ii place mult si povestile suprarealiste pe care din necunoasterea origini si aparitiei lui si-a insusit unele din aceste povesti ca fiind realitatea din care provine.Adevarata realitate este aceea ca numai noi existam pana la proba contrarie.

| Hombre a răspuns:

Sa moara măta care mi-ai dat nefolositor ca ai baut la carciuma cu Dumnezeu.laughing

| AvalohAlyn a răspuns:

Omul este cea mai frumoasa si complexa creatie a lui Dumnezeu.Principala creatie si principalul scop suntem noi, oamenii pentru Dumnezeu.
Si sa nu uitam, Hristos este Calea, Adevarul si Viata.

| Alphawolf a răspuns:

Uite o varianta reala: Omul cea mai emotiva, fricoasa, egoista si superstitioasa fiinta. Omul mai este o fiinta neputincioasa si optimista pana la absurd. Omul cand nu poate intelege ceva da vina pe paranormal si supranatural. Partea buna este ca mai sunt si exceptii, la care nu se potriveste caracterizarea mea.

| mihaibrasov a răspuns:

Omul, manifestarea lui Dumnezeu pe Pamant, simbolul perfectiunii. Tot omul este cel care nu vrea in niciun chip (nu toti) sa inteleaga si sa creada propozitia anterioara.

| Razvan a răspuns:

Dumnezeu, cea mai frumoasa descoperire a omului.De ce? Este personajul care a avut cel mai mare impact asupra oamenirii all time.In neolitic, atunci cand murea un om, era motiv de sarbatoare pentru ca ei credeau ca aici este doar inceputul unei calatorii miraculoase.Bineinteles,asta a fost interpretata din picturile facute de ei.Si totusi ce idee fabuloasa in mintea unor oameni care nu stiau nici macar sa scriethinking

| Angel0 a răspuns:

Nici una nici alta.

| YourDailyApple a răspuns:

Dumnezeu e cea mai comica inventie a omului. Nah ca ti-am spus-o!
E facut dupa chipul si asemanarea nostra : razbunator, misogin, rasist, homofob, egocentrist.

| Pomar a răspuns:

Dumnezeu una dintre creatiile omului...Nu este nimic frumos in a-ti creea un idol la care sa te rogi si caruia sa ii atribui toate reusitele/esecurile tale...este o dovada de lasitate si de naivitate.

| Gaby_3536 a răspuns:

Amindoua fac parte din frumoasa creatie a Lui Dumnezeu.

| Hassel a răspuns:

Omul e creatia desavarsita a Domnului, fiindca l-a creat dupa chipul si asemanarea Lui...

| edy132 a răspuns:

Lumea lui Dumnezeu se duce de rapa.

| HiPnOz3 a răspuns:

Dumnezeu, cea mai Frumoasa creatie a omului.Asta zic eu, nu este descoperire este creatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul.INCUNUNAREA creatiei lui Dumnezeu, aci pe pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu, cea mai oribila creatie a omenirii...next to Allahhappy