| anonim_4396 a întrebat:

Care este adevărul? E omul una din gafele lui Dumnezeu sau Dumnezeu e una din cele ale omului?

8 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

Dumnezeu este o creatie a omului, ca toti zeii de altfel.

| sandra2012 a răspuns:

Nici una nici alta. Dumnezeu a creat pe om din dragoste, ca sa aiba cine sa se bucure de tot ceea ce a creat El.

| harciog a răspuns:

Inainte de a vedea gafele a toata umanitatea cred ca e mult mai aproape sa ne vedem gafele noastre.Mult mai aproape si enorm de mult mai concludent.

| NoChanceForUs a răspuns (pentru harciog):

Ei haide bătrâne, sari peste mustrările(mustățile) morale și treci la miezul problemei.

| seagate a răspuns:

Adevarul este ca ateii sunt mai înapoiați din punct de vedere spiritual.Nu are legatura cu inteligenta.
Faptul ca cei mai multi sunt si idioti este doar o coincidenta.

| Archdaemon a răspuns:

Dumnezeu este o gafa a omului p.u.n.c.t.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ramona are dreptate, dumnezeu este o gafa a omului